MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 25:23

“Święta wojna” dla mistrzyń Polski! MKS Perła Lublin zasłużenie triumfował w hicie ostatniej kolejki III rundy obecnego sezonu z Metraco Zagłębiem Lubin. Dzięki temu zwycięstwu biało-zielone odskoczyły rywalkom w tabeli PGNiG Superligi.

Początek spotkania należał do lublinianek, które szybko objęły dwubramkowe prowadzenie, jednak niedługo potem rywalki odrobiły straty z nawiązką. W kolejnych fragmentach gospodynie miały problem ze skutecznym wykończeniem akcji, a w dodatku bardzo dobrze między słupkami Zagłębia spisywała się Monika Maliczkiewicz. Na pięć minut do końca pierwszej połowy przyjezdne miały trzy trafienia więcej, ale obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku remisowym.

Po siedmiu minutach drugiej połowy MKS Perła przegrywał 12:14, jednak po kwadransie gry to podopieczne trenera Roberta Lisa miały trzy bramki zaliczki. Jak się okazało, biało-zielone nie oddały już prowadzenia do samego końca i mogły cieszyć się z niezwykle cennych trzech punktów.

Osobny akapit należy się wspaniałej lubelskiej publiczności, która fantastycznym dopingiem poniosła nasz zespół do wygranej. Dziękujemy za to niesamowite wsparcie i zapraszamy na Globus ponownie już w niedzielę na mecz z Energą AZS Koszalin!

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 25:23 (10:10)

MKS Perła: Gawlik, Bešen – Achruk 6, Stasiak 4, Gęga 3, Łabuda 3, Moldrup 3, Nestsiaruk 2, Szarawaga 2, Rosiak 1, Kowalska 1, Nocuń, Matuszczyk