MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 42:22 (18:11)

W meczu 6. kolejki PGNiG Superligi Kobiet biało-zielone bardzo pewnie pokonały KPR Ruch Chorzów, gromiąc go 42:22 (18:11).

Dla zawodniczek MKS starcie z ostatnią drużyną tabeli było szansą na powrót na odpowiednią ścieżkę po przegranej z Młynami Stoisław Koszalin. – Nie skupiamy się teraz na naszym rywalu, a na sobie – mówił przed pierwszym gwizdkiem szkoleniowiec biało-zielonych, Kim Rasmussen.

Spotkanie rozpoczęło się od doskonałej interwencji Weroniki Gawlik, po której wywalczyliśmy rzut karny. Ten na gola zamieniła Patrycja Królikowska. Rywalki na swoje pierwsze trafienie czekały aż do szóstej minuty, kiedy na 1:3 trafiła Karolina Jasinowska.

Po 11 minutach gry MKS prowadził już 8:2 i bardzo pewnie kontrolował to, co działo się na boisku. Na tym etapie meczu rywalki nie były w stanie nawiązać równej walki z naszą drużyną. Co za tym idzie przewaga biało-zielonych jedynie się powiększała i w 20. minucie wynosiła już 10 bramek (15:5). W końcówce pierwszej części gry Ruch próbował minimalizować straty, ale nasze zawodniczki do szatni i tak zeszły z siedmiobramkową zaliczką, 18:11.

Drugą połowę golem otworzyła Dominika Więckowska, która wykorzystała podanie i przejęcie piłki Dagmary Nocuń. To właśnie nasza skrzydłowa w 37. minucie ponownie wyprowadziła nas na 10-bramkową przewagę, rzucając na 22:12. Kolejne minuty przynosiły kolejne bramki, a ozdobą tego fragmentu meczu było m.in. trafienie Natalii Nosek z 43. minuty, po której rzucie piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Na kwadrans przed końcową syreną nasze zwycięstwo było już de facto pewne, bo prowadziliśmy aż 31:17. W końcowych minutach obraz gry już się nie zmienił i ostatecznie odnieśliśmy piąte zwycięstwo w sezonie, pokonując Ruch Chorzów różnicą aż 20 bramek, 42:22.

Co ważne, na listę strzelczyń w tym meczu wpisały się wszystkie nasze zawodniczki! MVP spotkania została natomiast autorka ośmiu trafień, Joanna Szarawaga.

MKS Perła: Gawlik, Razum, Wdowiak – Szarawaga 8, Nocuń 7, Balsam 6, Królikowska 5, Rosiak 4, Nosek 3, Olek 2, Tatar 2, Gadzina 2, Więckowska 1. Kary: 18 min. Trener: Kim Rasmussen.

KPR Ruch: Bednarek 1, Chojnacka, Gryczewska – Jasinowska 7, Polańska 5, Piotrkowska 3, Wilczek 2, Rodak 2, Lipok 1. Kary: 12 min. Trener: Marcin Księżyk.

Sędziowali: Grzegorz Młyński, Rafał Puszkarski.

Źródło: MKS Lublin