MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 28:24 (13:13)

W zaległym meczu 20. serii PGNiG Superligi Kobiet MKS Perła Lublin pokonał KPR Ruch Chorzów 28:24.

Premierowe momenty spotkania należały do przyjezdnych, które po niespełna pięciu minutach prowadziły 3:2. Na remis trafiła nieco później Magda Balsam, pewnie wykorzystując rzut karny. Od tego momentu to MKS miał częściej zaliczkę, ale nie była ona większa niż dwa trafienia. Na trzy bramki udało się odskoczyć w 23. minucie. Spora w tym zasługa Pauliny Wdowiak, która bardzo dobrze prezentowała się w bramce. Mimo to na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, chorzowianki trafiły na 11:11. Do przerwy na tablicy widniał wynik 13:13.

Po powrocie na parkiet przebieg meczu się nie zmienił. MKS wypracowywał niewielką przewagę, Ruch dążył do odrabiania strat. W 41. minucie po raz pierwszy w meczu lublinianki wyszły na +4, a na 21:17 trafiła Magda Balsam. Na osiem minut przed końcem Ruch zbliżył się co prawda na trzy trafienia, ale nie wpłynęło to na ostateczny rozrachunek. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodyń 28:24.

MKS Perła: Wdowiak, Gawlik, Razum – Balsam 6, Rosiak 4, Anastacio 3, Achruk 3, Królikowska 2, Tatar 2, Nocuń 2, Nosek 2, Gadzina 2, Więckowska 1. Kary: 14 min. Trener: Monika Marzec.

KPR Ruch: Chojnacka, Gryczewska – Jasinowska 7, Wilczek 6, Kolonko 3, Doktorczyk 2, Sójka 2, Stokowiec 2, Polańska 1, Jaroszewska 1. Kary: 8 min. Trener: Vit Teleky.

Sędziowali: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka.

Czerwone kartki: Magda Balsam (57. min.).

Źródło: MKS Lublin