MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 32:23

Mecz rozpoczął się dla biało-zielonych świetnie, bo dwoma szybkimi bramkami Dominiki Więckowskiej i Dagmary Nocuń. Przyjezdne pierwsze trafienie zanotowały dopiero w 4. minucie, kiedy z rzutu karnego rzuciła Martyna Żukowska.

Cztery minuty później jarosławiankom udało się po raz pierwszy w tym meczu wyjść na prowadzenie (4:3). Przy takim wyniku MKS nie wykorzystał rzutu karnego, ale kilkadziesiąt sekund później rzut rywalek z 7. metra wybroniła Weronika Gawlik, chroniąc tym samym drużynę przed powiększeniem straty. Tę udało się odrobić za sprawą gola Anety Łabudy, która swoim trafieniem przerwała zarazem 5-minutowy zastój w ataku.

Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa lubliniankom udało się wrócić na zwycięską ścieżkę, a na 6:5 rzuciła Dagmara Nocuń. Od tego momentu biało-zielone zaczęły przejmować inicjatywę i szybko wypracowały czterobramkową zaliczkę, 10:6. Duża w tym zasługa naszej bramkarki, która zanotowała kilka ważnych interwencji z rzędu.

W końcówce pierwszej połowy przewaga MKS była jeszcze bardziej widoczna. Dobra skuteczność w ataku i wykorzystywanie błędów rywalek przełożyły się na to, że do szatni biało-zielone zeszły, wygrywając 14:10.

Początek drugiej części gry należał do Gabrijeli Besen, która pojawiła się w bramce lublinianek po przerwie. Chorwatka odbiła kilka ważnych piłek i skapitulowała dopiero w 35. minucie, kiedy na 11:15 trafiła Julia Pietras.

Na dwadzieścia minut przed końcową syreną gospodynie wyszły na +5 (18:13) i coraz bardziej przybliżały się do ważnego zwycięstwa. Taka zaliczka wcale jednak nie zadowalała podopiecznych Roberta Lisa, które co rusz notowały kolejne trafienia, a na kwadrans przed końcem doszły do sześciu bramek przewagi, 21:14.

Ostatecznie, mimo małego rozluźnienia w samej końcówce, biało-zielone i tak wysoko pokonały rywalki z Podkarpacia, triumfując 32:23. MVP spotkania wybrano Aleksandrę Rosiak, która w pierwszym meczu na Globusie od czasu wyleczenia kontuzji, zdobyła cztery bramki.

MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 32:23 (14:10)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Matuszczyk 5, Szarawaga 4, Nocuń 4, Rosiak 4, Więckowska 3, Królikowska 3, Nosek 3, Łabuda 2, Kochaniak 2, Gęga 1, Blażević 1, Olek. Kary: 6 min. Trener: Robert Lis.

Eurobud JKS: Musakova, Szczurek – Balsam 5, Donets 4, Żukowska 3, Pietras 3, Bancilon 3, Turkalo 2, Strózik 2, Kozimur 1, Szczurek, Wicińska, Bieńkowska, Luberecka, Szymborska. Kary: 10 min. Trener: Vit Teleky.

Sędziowały: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka.