MKS Perła Lublin – Energa AZS Koszalin 24:18

MKS Perła Lublin zwyciężył Energę AZS Koszalin w pierwszym spotkaniu IV rundy obecnego sezonu. Dla naszego zespołu była to już 18 ligowa wygrana z rzędu.

Od początku spotkania na parkiecie hali Globus było mnóstwo walki. Pierwsze minuty należały do mistrzyń Polski. Biało-zielone odskoczyły przyjezdnym na trzy bramki, prowadząc 7:4. Co prawda, ekipa prowadzona przez trenerkę Anitę Unijat zdołała doprowadzić do remisu, ale na przerwę schodziła przegrywając 9:12.

Po zmianie stron, podopieczne trenera Roberta Lisa w niecałych pięć minut zdołały wypracować sobie sześć bramek zaliczki. Dzięki temu już do końca spotkania mogły kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie i przypieczętować pewne zwycięstwo.

MKS Perła Lublin – Energa AZS Koszalin 24:18 (12:9)

MKS Perła: Gawlik, Besen, Januchta – Rosiak 4, Szarawaga 3, Nocuń 3, Nestsiaruk 3, Achruk 3, Kowalska 2, Matuszyczyk 2, Łabuda 1, Stasiak 1, Gęga 1, Moldrup 1
Karne: 0
Kary:
10 min (Szarawaga – 6 min, Rosiak, Matuszyczyk – po 2 min)

Energa AZS: Prudzienica, Sach – Mazurek 4, Urbaniak 4, Smbatian 4, Tomczyk 3, Volovnyk 2, Michałów 1, Tracz, Rycharska, Nowicka, Borysławska, Striukowa
Karne:
3/3
Kary:
8 min (Michałów, Tracz, Rycharska, Nowicka – po 2 min)

Sędziowie: Miłosz Lubecki i Mateusz Pieczonka (Rzeszów)