MKS FunFloor Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:28 (14:12)

Lublinianki w meczu z 21. serii spotkań PGNiG Superligi Kobiet rozkręcały się powoli. W końcu jednak przejęły inicjatywę i zwyciężyły z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski 32:28. Partnerem drużyny jest Województwo Lubelskie.

Od początku meczu obie ekipy starały się przede wszystkim nie stracić bramki. Najbliżej otworzenia wyniku była w połowie czwartej minuty Daria Grobelna, ale widowiskową interwencją popisała się Paulina Wdowiak. Bezbramkowy rezultat utrzymywał się niemal do końca piątej minuty. W końcu niepilnowana Aleksandra Oreszczuk umieściła piłkę w siatce, dobijając rzut wybroniony wcześniej przez bramkarkę MKS-u. Niedługo później prowadzenie gości podwoiła Magdalena Drażyk. Na początku ósmej minuty po golach Pauliny Masnej i Marianny Rebicovej był już remis. Po kolejnych 60 sekundach Romana Roszak wykorzystała rzut karny wywalczony przez Patrycję Nogę i biało-zielone wygrywały 3:2.

Po dziesiątej minucie na parkiecie pojawiła się Dominika Więckowska. Zdobyła dwie szybkie bramki rozdzielone trafieniami Sylvie Polaskovej i Katarzyny Portasińskiej. Lublinianki powiększyły przewagę do dwóch goli (6:4). Przyjezdne jednak zdołały błyskawicznie wyrównać. Gdy minął pierwszy kwadrans, gospodynie przegrywały 6:7. Lublinianki oddawały sporo rzutów w kierunku bramki gości, lecz dobrze dysponowana Daria Opelt skutecznie broniła dostępu do siatki. Jednobramkowe prowadzenie Piotrcovii udało się zniwelować dopiero pod koniec 19. minuty. Kontrę zainicjowała Katarzyna Portasińska, a wykończyła Romana Roszak. Daria Grobelna szybko odzyskała korzystny wynik dla swojej drużyny.

W 21. minucie Julia Pietras wypracowała sobie pozycję do rzutu na skrzydle i widowiskowo przerzuciła piłkę nad Opelt, zdobywając bramkę na 8:8. Nie mniej efektowny był rzut z podłoża w wykonaniu Romany Roszak z 24. minuty na 10:9. Dwie minuty później po kolejnej bramce Roszak i trafieniu Andrijany Tatar wicemistrzynie Polski prowadziły 12:10. Dwubramkowa przewaga utrzymała się do końca pierwszej części spotkania. Pierwsze pół godziny zakończyło się rezultatem 14:12 dla MKS-u FunFloor Lublin.

Jako pierwsza po zmianie stron bramkę zdobyła Karolina Jureńczyk. Chwilę później pierwszego gola w tym meczu zdobyła Michalina Pastuszka. Młoda zawodniczka MKS-u zajęła na boisku miejsce Katarzyny Portasińskiej, która opuściła boisko z grymasem bólu jeszcze w pierwszej połowie. Po chwili kolejne trafienie zaliczyła Pietras, zaraz po niej ponownie Pastuszka, Masna i Roszak. MKS prowadził już 19:14. W kolejnych minutach częściej trafiały przyjezdne, które zdołały zbliżyć się na dystans dwóch goli. W 39. minucie jednak atomowym rzutem popisała się Magda Więckowska, a chwilę później na listę strzelczyń wpisała się jej starsza siostra, Dominika. Biało-zielone prowadziły 22:18.

Wydawało się, że podopieczne Piotra Dropka mają mecz pod kontrolą. Kwadrans przed końcem starcia gospodynie wygrywały 25:20. Goście także mieli swoje okazje, ale rewelacyjnie między lłupkami spisywała się Paulina Wdowiak. Kolejne minuty jednak należały do nich. Piotrkowianki ponownie zdołały skrócić dystans do dwóch goli. W 50. minucie Tatiana Trbovic zdobyła bramkę kontaktową, a trener miejscowych poprosił zawodniczki do siebie. Po wznowieniu gry siódme trafienie w tym meczu zanotowała Roszak, nie dopuszczając do wyrównania. Chwilę później zaimponowała lubelskim trybunom mocnym rzutem z biodra na 28:25. W 55. minucie ta sama zawodniczka odbudowała pięciobramkową przewagę gospodyń. Moment wcześniej Darię Opelt potężnym rzutem pokonała Magda Więckowska.

Lublinianki nie oddały już prowadzenia. MKS FunFloor Lublin zwyciężył w meczu 21. serii spotkań PGNiG Superligi Kobiet z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Tuż przed końcową syreną wynik spotkania na 32:28 ustaliła młodsza z sióstr Więckowskich. Tytuł MVP spotkania otrzymała Romana Roszak, która zdobyła w tym starciu aż dziewięć goli. Mecze MKS-u FunFloor Lublin wspiera Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Partnerem drużyny jest Województwo Lubelskie.

MKS FunFloor Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:28 (14:12)

MKS: Wdowiak – Roszak 8, M. Więckowska 5, Masna 4, D. Więckowska 4, Pietras 3, Tatar 2, Pastuszka 2, Rebicova 1, Portasińska 1, Noga 1, Byzdra. Kary: 8 min. Trener: Piotr Dropek

Piotrcovia: Opelt – Polaskova 8, Świerczek 4, Jureńczyk 3, Oreszczuk 2, Drażyk 2, Grobelna 2, Królikowska 2, Trbovic 2, Sobecka 1, Radushko 1, Waga 1. Kary: 4 min. Trener: Agata Cecotka

Sędziowali: Miłosz Lubecki (Ustrzyki Dolne), Mateusz Pieczonka (Krosno)

Źródło: MKS FunFloor Lublin