MKS AZS UMCS Lublin vs AZS AWF Warszawa 23-20 (11-8)

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin w derbach akademickich pokonały AZS AWF Warszawa 23-20. Lublinianki do rozegrania mają jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie.

Pierwsze minuty to dominacja miejscowych. Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego po kwadransie, gdy do siatki trafiła Gabriela Tomczyk, wygrywały już 8-2! To zdecydowanie podrażniło przyjezdne. Gol Laury Nawary rozpoczął prawdziwą pogoń. Po 21. minutach zrobiło się zaledwie 8-6. Na przerwę ekipy udały się przy wyniku 11-8. Druga połowa to bardzo równa walka. Minimalną zaliczkę jednak cały czas miały gospodynie (12-9, 14-11, 16-15). W końcówce nie brakowało nerwów, ale ostoją drużyny z Lublina była bramkarka – Monika Nóżka. AZS wygrał 23-20.

Źródło: KU AZS UMCS Lublin/ Kamil Wojdat. Fot. Marek Kosicki