Mistrzostwa Polski Seniorów w Pływaniu – dzień trzeci

Trzeci dzień Zimowych Mistrzostw Polski na krótkim basenie w Olsztynie był dla zawodników AZS UMCS Lublin bardzo udany. Akademicy do swojego dorobku dopisali pięć medali i dwa rekordy kraju!

Już w pierwszej konkurencji piątkowych finałów, czyli na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, zielono-biali pokazali moc. Wygrał Marcin Cieślak, a czas 22.08 sekundy jest nowym rekordem Polski oraz wypełnieniem minimum na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Za jego plecami finiszował inny reprezentant AZS-u ‒ Konrad Czerniak (22.75).

Złoto okraszone rekordem wywalczyła też sztafeta mieszana na dystansie 4×50 dowolnym. Drużyna w składzie: Konrad Czerniak, Daniela Georges, Marcin Cieślak, Wiktoria Czarnecka ukończyła zmagania z rezultatem 1:32.51. Druga była ekipa G-8 Bielan Warszawa, a trzeci AZS-AWF Katowice.

Kolejne miejsce na najwyższym stopniu podium dla klubu z Lublina to zasługa Jana Świtkowskiego. Ten po bardzo wyrównanej walce na 200 kraulem wygrał z wynikiem 53.37. Kolejni w stawce byli Marcel Wągrowski (AZS Łódź) i Michał Chudy (Warta Poznań).

Na trzecim miejscu rywalizację na 200 grzbietem zakończyła 15-letnia Laura Bernat! Medal seniorskiej imprezy zapewnił jej czas 2:08.25. Zwyciężyła zawodniczka Katowic ‒ Paulina Peda.

Po świetnym, piątkowym występie, lubelscy pływacy wysunęli się pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej imprezy (1116)! Z kolei w zestawieniu medalowym są aktualnie drudzy (4z,4s,3b).

Źródło: KU AZS UMCS Lublin