Memoriał Zdzisława Niedzieli: TBV Start Lublin – Stal Ostrów Wielkopolski

W VII Memoriale Zdzisława Niedzieli startują cztery zespoły: TBV Start Lublin, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Siarka Tarnobrzeg i Miasto Szkła Krosno. Koszykarze z Lublina w pierwszym spotkaniu podjęli zespół z Ostrowa Wielkopolskiego, przegrywając 70:80.

W pierwszej kwarcie żadna z drużyn nie przejęła inicjatywy w spotkaniu – rywalizacja była bardzo zacięta. Obraz gry był niemalże analogiczny podczas drugiej partii. Na przerwę przed zmianą stron BM Slam Stal schodził z jednopunktowym prowadzeniem.

W trzeciej odsłonie nieco lepiej zaprezentowali się przyjezdni, którzy odskoczyli Startowi na trzy punkty. Była to strata jak  najbardziej możliwa do zniwelowania, więc o końcowym wyniku decydowała postawa drużyn w ostatniej kwarcie. Końcówka należała do koszykarzy z Ostrowa Wielkopolskiego. Zdołali oni powiększyć swoje prowadzenie i później kontrolować przebieg spotkania, wygrywając ostatecznie dziesięcioma punktami.

W sobotę TBV Start Lublin rozegra mecz o trzecie miejsce z Siarką Tarnobrzeg.

TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:80 ( 16:15, 14:16, 27:25, 22:15)