Memoriał Kamili Skolimowskiej dobre występy lubelskich zawodników

W Chorzowie rozegrany został Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wzięło w nim udział m.in. kilku zawodników z klubów z Lubelszczyzny.

Podczas memoriału Paulina Guba zajęła drugie miejsce, tak jak w przypadku mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham, który odbył się kilka dni temu. Podczas zmagań w Chorzowie, reprezentantka AZS UMCS nie miała zbyt wiele szczęścia. Udało się jej uzyskać 18,14 metra i tym samym uplasowała się na drugim miejscu za Klaudią Kardasz.

W rywalizacji na 110 metrów przez płotki pań udział wzięła Karolina Kołeczek. Niestety okazała się znów nieco wolniejsza od Klaudii Siciarz, która zajęła ostatecznie 3.miejsce. Kołeczek musiała się więc zadowolić pozycją poza podium.

Paweł Fajdek okazał się najlepszy wśród panów w rzucie młotem. Zawodnik Agrosu Zamość uzyskał wynik 79,44. Zwycięstwo było tym bardziej imponujące, że w rywalizacji pokonał mistrza Europy i Polski – Wojciecha Nowickiego, który uzyskał wynik słabszy o ponad dwa metry.

Gorzej poszło Malwinie Kopron, której nie udało się przekroczyć nawet 70 metrów. Rzuciła młotem na odległość 69,09 metra, co dało jej dopiero szóste miejsce. Najlepsze wśród startujących była Joanna Fiodorow.