Luxiona AZS UMCS Lublin – FC Silesia Box Siemianowice Śląskie 3-0

Świetne spotkanie w wykonaniu Luxiony AZS UMCS Lublin, która pokonała u siebie 3-0 FC Silesie Box Siemianowice Śląskie. Akademicy zaprezentowali się jako silny zespół, który w dodatku nie pozwolił sobie na stratę ani jednej bramki.

Lublinianie objęli prowadzenie już w 4 minucie po golu Jakuba Wankiewicza, dla którego była to setna bramka ligowa w karierze w barwach zespołu Luxiony. Po zmianie stron wynik podwyższył Tomasz Ławicki i ponownie Wankiewicz. Bardzo dobrze spisywała się także formacja obronna gospodarzy, a kapitalne interwencje Adriana Parzyszka pozwoliły zakończyć mecz na zero z tyłu. Było to trzecie zwycięstwo lubelskiej ekipy, a komplet punktów znacząco poprawił jej sytuację w tabeli.

Przede wszystkim końcu wygraliśmy mecz, a to było dla nas bardzo ważne. Przyjechała tutaj mocna drużyna, no i przede wszystkim nie straciliśmy bramki. Dawno nam się nie zdarzył taki mecz. W tym sezonie raczej tracimy tych bramek więcej niż mniej, więc z tego jestem bardzo dumny. Pracowaliśmy przez całe 40 minut, a zero z tyłu to jest duży wyczyn w futsalu – podsumował spotkanie Jakub Wankiewicz, kapitan Luxiony.

Luxiona AZS UMCS Lublin – FC Silesia Box Siemianowice Śląskie 3-0 (1-0)
Luxiona: Wankiewicz (2 gole), Ławicki (gol), Marcin Ostrowski (asysta), Pęcak (asysta), Parzyszek, Mietlicki, Fularski, Brzeziński, Misztal, Maciej Ostrowski, Zdunek, Godyński.

Źródło: AZS UMCS Lublin