LUK Politechnika Lublin zwycięska w starciu beniaminków

W meczu 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn siatkarze LUK Politechniki Lublin odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu w lidze. Mecz rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku.

Po bardzo zaciętej walce siatkarze z Lublina zdołali pokonać SPS Chrobry Głogów 3:2. Pierwszy set po zaciętej walce udało się wygrać lublinianom 26:24. W drugim secie, mimo prowadzenia Lublina, głogowianie szybko odrobili straty i finalnie wygrali bez większych trudów 18:25. Trzeci set przyniósł znowu zaciętą walkę, z której zwycięsko wyszli goście. W czwartej odsłonie m.in. ataki Damiana Wierzbickiego pozwoliły na wyrównanie stanu spotkania – oznaczało to tie-break. W nim więcej zimnej krwi pokazali podopieczni Macieja Kołodziejczyka.

Przede wszystkim chciałbym podziękować kibicom, którzy nas dopingowali podczas tego starcia. Natomiast jeśli miałbym szukać pozytywnych stron tego spotkania, to na pewno to, że podtrzymujemy zwycięską passę – powiedział Maciej Kołodziejczyk, trener siatkarzy z Lublina.

LUK Politechnika Lublin – SPS Chrobry Głogów 3:2 (26:24, 18:25, 22:25, 25:20, 15:13)