LUK Politechnika Lublin wygrywa z UKS Mickiewicz Kluczbork

Siódme zwycięstwo w tym sezonie zanotowali siatkarze LUK Politechniki Lublin. Na własnej hali pokonali UKS Mickiewicz Kluczbork 3:2 – to już trzeci tie-break z rzędu w tym sezonie.

Pierwszy set po niezwykle wyrównanej walce powędrował na konto gości. Podczas remisu 22:22 w samej końcówce lepsi okazali się przyjezdni i zdołali zakończyć seta 23:25 na swoją korzyść.

Druga odsłona była niezwykle podobna do pierwszej. Obie drużyny nie pozwalały przeciwnikowi odskoczyć na większą ilość punktów. Początkowo mieliśmy remis 10:10, następnie 16:16. Gospodarze w decydujących momentach zaprezentowali się jednak lepiej i wyrównali stan setów 1:1.

Na trzecią partię gracze z Lublina wyszli niezwykle zmotywowani. Potwierdzili to, odskakując rywalom na początku seta. W połowie seta Kluczbork wyrównał stan rywalizacji. Od tego momentu decydujące akcje należały do gości, który tym samym wyszli na prowadzenie 1:2 w setach.

W czwartej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Po wyrównanej partii w samej końcówce tym razem lepszy okazał się Lublin i wygrał tego seta, doprowadzając do tie-breaka. Tam niezwykle skuteczni siatkarze LUK-u przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

LUK Politechnika Lublin – UKS Mickiewicz Kluczbork 3:2 (23:25, 25:22, 24:26, 25:22, 15:11)