LUK Politechnika Lublin – siatkarze przerwali passę sześciu ligowych zwycięstw z rzędu

W meczu 9. kolejki Krispol 1. ligi zakończyła się fantastyczna seria 6. zwycięstw z rzędu siatkarzy LUK-u. W wyjazdowym spotkaniu lepszy okazał się AZS AGH Kraków, wygrywając z lubelskimi siatkarzami 3:2.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla przyjezdnych. Już na samym początku ekipa z Lublina wywalczyła przewagę pięciu punktów. Następnie cały czas kontrolowała wynik, wygrywając finalnie do 16:25. W drugiej odsłonie mimo początkowej przewagi gospodarzy Lublin doprowadził do wyrównania 24:24. Finalnie więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Krakowa, doprowadzając do remisu w setach. W trzecim secie LUK Politechnika wygrała gładko do 17 i wszyscy spodziewali się kolejnego zwycięstwa. W czwartym secie jednak przebudzili się gospodarze, wygrywając w takim samym stosunku punktów, jak lublinianie w trzeciej odsłonie. W tie-breaku toczyła się niezwykle zacięta walka. Lepsi okazali się jednak zawodnicy AZS AGH Kraków, którzy przerwali znakomitą passę zwycięstw podopiecznych Macieja Kołodziejczyka.

AZS AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin 3:2 (16:25, 26:24, 17:25, 25:17, 18:16)