LUK Politechnika Lublin – BBTS Bielsko Biala 3:0 (25:23, 25:17, 25:23)

W pierwszym meczu finałowej serii spotkań play off rozgrywek Tauron 1. Ligi siatkówki mężczyzn, miejscowa LUK Politechnika pokonała w trzech setach drużynę BBTS Bielsko Biała. Kolejne spotkanie w cyklu do trzech zwycięstw odbędzie się już w niedzielę w Bielsku Białej.

Pierwszy set należał do najbardziej wyrównanych w całym spotkaniu i był klasyczną rozgrywką “punkt za punkt”.  Drużyna gospodarzy kilkukrotnie odskakiwała punktowo rywalom, lecz za każdym razem zawodnicy BBTS doprowadzali do wyrównania. Piłkę setową dla zapewnił zepsutą zagrywką siatkarz gości Tomasz Piotrowski, a w następnej akcji zwycięstwo ładnym atakiem rutynowany Grzegorz Pająk.

Drugi set już pokaz siły LUK Politechniki Lublin. Podopieczni trenera Daszkiewicza nawet na moment nie oddali prowadzenia i finalnie zwyciężyli gości do 17. Trzeci set zatem zapowiadał się jako ten, który padnie łatwym łupem gospodarzy, ale tak się jednak nie stało. Początkowo wypracowana przewaga została szybko roztrwoniona i po kilku błędach zawodników LUK, BBTS doprowadził do wyrównania. Dwie ostatniej akcje należały jednak do gospodarzy, którzy finalnie zwyciężali w całym spotkaniu 3:3.

MVP spotkania: Paweł Rusin (LUK Politechnika Lublin).

LUK Politechnika Lublin – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:17, 25:23 )

LUK: Romać 15, Rusin 12, Sobala 11, Mehić 10, Stajer 7, Pająk 5, Ziobrowski, Durski, Majstorović (libero), Cabaj (libero). Trener: Dariusz Daszkiewicz

BBTS: Trener: Krikun 13, Piotrowski 11, Vicentin 7, Siek 7, Macionczyk 6, Makowski 3, Hunek 1, Cedzyński 1, Gryc, Jaglarski (libero), Marek (libero). Trener: Harry Brokking

Sędziowali: Marcin Lew, Leszek Kapłon