Liga Mistrzyń w piłce ręcznej: MKS Perła Lublin – Rostov Don 20:30 (12:20)

W ostatnim meczu na własnym parkiecie MKS Perła Lublin przegrał z rosyjskim Rostov-Don 20:30. Wynik meczu biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności niestety nie jest zaskoczeniem. Rywalki to jedne z głównych pretendentek do wygrania tegorocznej edycji Champions League. Z kolei lublinianki każdy mecz pucharowy traktują jako kapitalną okazję do nauki i zdobywania kolejnych doświadczeń. Mecze z tak silnymi przeciwniczkami z całą pewnością będą w przyszłości procentować. Niestety wpływ na końcowy rezultat miały liczne kontuzje w obozie biało – zielonych. Do pauzujących Karoliny Kochaniak, Gosi Stasiak oraz Oli Rosiak po meczu z Ruchem dołączyła Mia Møldrup.

Początek meczu to dwie dobre akcje Valentiny Blažević i jedyny prowadzenie gospodyń w tym spotkaniu 2:1. Później do głosu doszły przyjezdne doskonale dowodzone przez Wiachiriewą. Zawodniczki z Rostowa grały szybko i kombinacyjnie zdobywając bramki właściwie z każdej pozycji. Imponowała szczególnie Masłowa bombardując lubelska bramkę celnymi rzutami spoza 7 metra. W MKS podobać mogła się gra Blažević, świetne momenty w bramce miała Weronika Gawlik, a w końcówce dwukrotnie zapunktowała Matuszczyk. Na więcej osłabione lublinianki nie było stać. Do przerwy przegrywały 12 do 20.

Na drugą połowę biało – zielone wyszły bardzo zmobilizowane. Szczególnie twardo grały w obronie nie pozwalając rywalkom na swobodne rozegranie akcji. W rezultacie w 42 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 14:21. W drugiej części spotkania na słowa uznania zasłużyła Gabi Besen odbijając wiele bardzo mocnych rzutów, czasami w nieprawdopodobnych sytuacjach. MKS walczył o jak najkorzystniejszy rezultat, jednak dysponujące szeroką rotacją Rosjanki przez cała drugą połowę kontrolowały przebieg gry wygrywając całe spotkanie 30:20.

MKS Perła Lublin – Rostov Don 20:30 (12:20)
MKS: Bešen, Gawlik – Łabuda 2, Gadzina 2, Matuszczyk 4, Achruk 2, Gęga 3 , Szarawaga, Blažević 4, Nocuń 3, Królikowska, Olek.
Rostov: Siedojkina, Miechdiewa – Manacharowa 3, Wiachiriewa 3, Borszczenko 2, Bobrownikowa 1, Makiejewa 1, Kuźniecowa 1, Kaliniczenko 1, Abbingh, Sudakova 6, Behnke 5, Kożokar 2, Maslova, 3 Rodrigues 1, Sen 1.

Sędziowały: Ioannna Christidi, Ioanna Papamattheou (Grecja)

Kary: Rostów – 8 minut, MKS Perła – 4  minuty