Lewart – Motor 0:5

Puchar Polski: pewne zwycięstwo Motoru z Lewartem Lubartów

Na pierwszym planie był debiut nowego trenera – Roberta Góralczyka. Pierwsze starcie może zaliczyć do zdecydowanie udanych. Wygrał w półfinale Pucharu Polski 5:0 z Lewartem Lubartów.

Mimo starcia w pucharze z niżej notowanym rywalem Motor wystawił praktycznie najmocniejszy skład. Do przerwy walka była dość wyrównana. Motor jednak zanotował pierwsze trafienie za sprawą Konrada Nowaka. W drugiej połowie od samego początku Motor ruszył do ataku. Szybko podważyli prowadzenie na 2:0, a niedługo później mecz został właściwie skończony za sprawą Michała Palucha.

Poważnie podeszliśmy do gry w Pucharze Polski. Potraktowaliśmy to spotkanie jako element przygotowania do meczów, które nas czekają. Jesteśmy po dwóch, wspólnych treningach. Wykorzystaliśmy je do tego, żeby budować pomysł na grę. Mecz w Lubartowie miał być potwierdzeniem lub sprawdzeniem tego co zrobiliśmy – mówi Robert Góralczyk, który od poniedziałku jest nowym trenerem żółto-biało-niebieskich.