Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski U18 za nami

Za nami kolejna impreza lekkoatletyczna z cyklu mistrzostw Polski. W minionym tygodniu w Bielsku-Białej o medale walczyli zawodnicy w kategorii wiekowej U18. Reprezentanci AZS-u UMCS Lublin trzykrotnie stawali na podium.

Pierwszy medal dla zielono-białych wywalczyła Małgorzata Pojęta, która startowała w biegu na 400 metrów. Już w samych sobotnich eliminacjach wynikiem 56.32 sekundy ustanowiła swój nowy rekord życiowy. W finale pobiegła jeszcze szybciej, a linię mety przekroczyła jako trzecia (55.99). Tego samego dnia jeszcze raz stanęła na pudle, ale wraz ze sztafetą 4×100 metrów. Dokonała tego razem z Natalią Szukałą, Amelią Czwodzińską i Michaliną Grudzińską. Ponownie był to brązowy medal, a czas lubelskiego zespołu wyniósł 48.88 sekundy.

Cieszy mnie to, że chociaż miałam cztery mocne starty w przeciągu trzech dni, to starałam się dać z siebie jak najwięcej zarówno w biegach indywidualnych, jak i w sztafetach. Te mistrzostwa były dla mnie najważniejszą imprezą w tym roku, do której bardzo pomógł mi się przygotować obóz kadrowy w Spale – wyjaśnia Małgorzata Pojęta, zawodniczka AZS-u UMCS.

Na zakończenie imprezy kolejny sukces święciła sztafeta zielono-białych. Tym razem było to na dystansie 4×400 metrów, ale skład zespołu niemal nie różnił się od tego, który w sobotę wywalczył brąz. Zamiast Michaliny Grudzińskiej w składzie zobaczyliśmy Alicję Nowakowską. Efekt końcowy był jednak identyczny, gdyż drużyna także i w tym wypadku świętowała zdobycie brązowego krążka.

Cała reprezentacja AZS-u UMCS zdobyła łącznie trzy medale. Najbarwniejszą postacią była Małgorzata Pojęta, która miała udział w każdym z nich. Była kluczowym elementem w dwóch sztafetach, które wywalczyły brąz. Jestem zadowolony także z dyspozycji swoich podopiecznych, które w pierwszym roku trenowania wywalczyły medal, co jest ogromnym sukcesem. Dla tych młodych zawodniczek była to impreza docelowa i jak widać udało się dowieźć formę – podsumowuje trener zielono-białych Andrzej Jaros.

Źródło: AZS UMCS Autor: Rafał Małys