Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski U18/U20 zakończone.

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski U18/U20 zakończone. Zawodnicy AZS UMCS Lublin mogą uznać je za udane. Wszyscy wyrównali lub ustanowili nowe rekordy życiowe. W pięciu startach wywalczyli cztery medale!

Srebra to zasługa sprinterów. W biegu na 60 metrów mężczyzn o końcowych rozstrzygnięciach decydowały setne sekundy. Zielono-białe barwy reprezentował Jakub Lempach, dla którego to był debiut w koszulce klubu z Lublina. Już w eliminacjach pokazał, że jest w formie. 6.81 sekundy to czas, z jakim wszedł do finału, a zarazem nowy rekord życiowy. To jednak nie było wszytko, na co stać Jakuba. W decydującym starcie zaprezentował się jeszcze lepiej. Kolejny raz poprawił życiówkę. 6.79 sekundy okazało się być wynikiem na miarę 2. miejsca! Przegrał tylko z Mateuszem Górnym (GKS Bełchatów) o zaledwie 0.01 sekundy.

Drugi krążek ze srebrnego kruszcu wywalczyła Wiktoria Drozd. Sięgnęła po niego w bardzo podobnym stylu do Lempacha. Najpierw kwalifikacje okraszone rekordem życiowym (56.40 sekundy), a potem jeszcze lepszy finał. W nim niemalże do końca Wiktoria przewodziła stawce, ale na ostatnich metrach wyprzedziła ją Alicja Kaczmarek (ALKS AZS AJP Gorzów Wielkopolski). Czas zwyciężczyni to 55.70, natomiast reprezentantki AZS UMCS ‒ 55.74 sekundy (życiówka).

Brąz w konkursie pchnięcia kulą wywalczyła Weronika Muszyńska. Tym samym powtórzyła sukces z zeszłego roku. Choć od drugiego miejsca było o włos. Kulomiotka z Lublina pchnęła na odległość 12.89 metra. To jest jej nowym rekordem życiowym oraz takim samym wynikiem co sklasyfikowanej na drugiej pozycji Patrycji Banach. Z tym, że drugi najlepszy wynik zawodniczki Zawiszy Bydgoszcz był lepszy, co dało srebro właśnie jej. Złoto powędrowało w ręce Niny Staruch (AZS-AWF Warszawa) ‒ 13.49 metra.

Ostatni krążek dla drużyny lubelskiej zdobył skoczek wzwyż ‒ Jakub Hołub, którego start w imprezie był niepewny do ostatnich dni. Razem z trenerem zdecydował się jednak pojechać do Torunia. Tam wspiął się na wyżyny, Wyrównał życiówkę (2.06 metra), co zapewniło mu miejsce na najniższym stopniu podium. Wygrał Marcin Jachym (CWKS Resovia Rzeszów) ‒ 2.10 metra przed Jakubem Pająkiem (Błyskawica Domaniewice) ‒ 2.08 metra.

W Torunia wystąpiła jeszcze Weronika Tabaczyńska. Kulomiotka uplasowała się na 12. miejscu, ustanawiając nową życiówkę (11.09 metra).

Źródło: AZS UMCS.