Łączpol Gdańsk – MKS Selgros 24:30.

Podopieczne trenera Nevena Hrupca pokonały w Gdańsku tamtejszy Łączpol 30:24 i poprawiły sobie humory po prażce w Pucharze Polski.

Mimo wyrównanego początku, to zawodniczki z Lublina cały czas były na prowadzeniu. Wiekszą przewagę przyjezdne zbudowały po 10 minutach gry kiedy to prowadziły 10:4. Łączpol starał się cały czas gonic wynik, lecz udało się jedynie dojść MKS na cztery punkty. Lublinianki do przerwy wygrywały 15:11.

W drugiej połowie mecz nie wyglądał już tak efektownie. Wciąż na prowadzeniu był MKs, który utrzymywał swoją przewagę. Na kwadras przed końcem Iwona Bożowić otrzymała czerwoną kartkę, lecz nie wpłynęło to na grę MKSu Selgrosu. Ostatecznie zespół z Lublina wygrał 24:30.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – MKS Selgros Lublin 24:30 (11:15)

Łączpol: Chojnacka, Kajumowa – Kalska 6, Świerczek 5, Mazurek 3, Górna 3, Skonieczna 2, Hartman 2, Masna 1, Karwecka 1, Cirjan 1, Tomczyk, Żukowska, Ciura.

Kary: 8 min

MKS Selgros: Gawlik 1, Januchta – Nocuń 5, Rosiak 5, Kozimur 5, Gęga 3, Rola 2, Skrzyniarz 2, Matuszczyk 1, Charzyńska 1, Drabik 1, Bożović 1, Uzar.

Kary: 10 min.

Czerwona kartka: Bożović (45. – z gradacji kar)

Sędziowali: Młyński, Puszkarski.