KS Dąbrowica za burtą Pucharu Polski

To najbardziej zaskakujący wynik pierwszej rundy rozgrywek pucharowych w okręgu lubelskim. Amatorski zespół był lepszy na stadionie w Świdniku aż 5:1. Nic w tym jednak dziwnego, jeśli zobaczymy na skład KS Lublin. W podstawowej jedenastce znaleźli się m.in. Jacek Ziarkowski, Paweł Pranagal czy Grzegorz Bronowicki. Katem przyjezdnych okazał się zwłaszcza ten pierwszy, który zanotował na swoim koncie hat-tricka. Po golu dołożyli: Rafał Wiącek i Pranagal.

Przypomnijmy, że Bronowicki zagrał przecież czternaście spotkań w reprezentacji Polski, a w swojej karierze grał m.in. w Legii Warszawa czy Crevenie Zvezdzie Belgrad. W składzie KS Lublin jest również Robert Chmura, który jest trenerem KS Dąbrowica. W drugiej odsłonie na boisku pojawił się także Siergiej Michajłow.

Interesujące okazało się także spotkanie GLKS Głusk z LKS Wierzchowiska. Tu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której lepsi byli przedstawiciele A klasy.

Najwięcej emocji kibice przeżyli w Poniatowej, gdzie miejscowa Stal grała z rezerwami puławskiej Wisły. Do przerwy wygrywali przyjezdni, dla których bramki strzelali Bartosz Tetych i Adrian Popiołek. W drugiej połowie bramki nototwali jednak tylko gospodarze, a autorem gola na wagę awansu okazał się Norbert Frączek.

Sporą niespodzianką jest pożegnanie się z rozgrywek Ruchu Ryki, który został wyrzucony przez grającą B klasie Wisłę Józefów. Po 120 minutach walki był remis 3:3. Ostatecznie w rzutach karnych wygrali gospodarze, którzy ograli wyżej notowanego przeciwnika 4:2. (kk)

I runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego

Stal Poniatowa – Wisła II Puławy 3:2 * GLKS Głusk – LKS Wierzchowiska 3:2 * Perła Borzechów – Orły Kazimierz 5:7 * Iskra Krzemień – Płomień Trzydnik Duży 2:1 * Wisła Józefów – MKS Ruch Ryki 3:3 (k. 4:2) * Unia Wilkołaz – Tęcza Bełżyce 0:1 * KS Lublin – KS Dąbrowica 5:1 * Dywany Łuszczów – Piaskovia Piaski 1:2 * Tajfun Ostrów Lubelski – GKS Niemce 1:2 * POM Iskra Piotrowice – Granit Bychawa 2:0.