Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin z awansem do play off

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin zakończyli sezon zasadniczy wygraną z Sokołem Ostrowią Mazowiecką 86-72. Akademicy przystąpią do play-offów z pierwszego miejsca.

Mimo udanego początku, w którym po rzucie Adama Myśliwca było już 10-2, gospodarze nie poszli za ciosem. Przyjezdni radzili sobie lepiej i po pierwszej kwarcie mieliśmy remis 20-20. To podziałało motywująco na lublinian, którzy od pierwszych minut drugiej odsłony podkręcili tempo. Po pięciu minutach ich przewaga urosła do dziesięciu oczek. Po rzucie Mateusza Wiśniewskiego zrobiło się 30-20. Ostatecznie do przerwy tablica pokazywała wynik 40-28. Mimo że trzecia kwarta była już na korzyść Sokoła, to w kolejnej ponownie lepsi okazali się gospodarze. Akademicy wygrali 86-72 i w pierwszej rundzie play-off rywalem Lublina będzie AZS UJK Kielce.

Weszliśmy w mecz nerwowo. Podobnie było w trzeciej kwarcie. Z tego powodu Sokół był dzisiaj równorzędnym rywalem, nie wspominając o tym, że Sokół to dobra ekipa. Chyba czuć już zbliżające się play-offy. Mecz nie miał znaczenia dla układu tabeli, a tylko chodziło o podtrzymanie serii zwycięstw – komentuje trener Przemysław Łuszczewski.

U!NB AZS UMCS Start Lublin vs Sokół Ostrów Mazowiecka 86-72 (20-20, 20-8, 24-28, 22-16)
U!NB: Wiśniewski (22), Obarek (15), Adam Myśliwiec (15), Jaworski (12), Gospodarek (7), Wąsowicz (6), Nycz (5), Waniewski (4), Pszczoła, Matysek (DNP), Szewczyk (DNP)

Źródło: KU AZS UMCS Lublin