Koniec marzń o awansie, IK Savehof – MKS Selgros Lublin 27:24

Po porażce w Szwecji, MKS Selgros Lublin przygotowuje się do dzisiejszego spotkania z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Lublinianki, po wysokiej porażce na własnym terenie, bardzo mocno utrudniły sobie sytuację w grupie. Szanse na awans do drugiej fazy były minimalne, a przedłużyć je mógł tylko korzystny wynik w Szwecji. Takiego jednak nie udało się osiągnąć i mistrzynie Polski na pewno rywalizację w grupie D Ligi Mistrzyń skończą na ostatnim miejscu.

W grze zawodniczek MKS Selgros widać było sporą determinację i po kwadransie wygrywały 6:4. Dość szybko jednak wróciły demony z pierwszego spotkania – w grze Polek zaczęły pojawiać się banalne błędy, dużo strat i rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Do tego jeszcze doszły fatalnie egzekwowane rzuty karne – w pierwszej połowie podopieczne Sabiny Włodek dwa razy pomyliły się w czasie wykonywania tego elementu gry.

Niezła gra Polek powróciła na początku drugiej połowy, a w 39 min lublinianki wyszły nawet na prowadzenie. Niestety, końcówka należała do Szwedek, które ostatecznie zwyciężyły 27:24.

IK Savehof – MKS Selgros Lublin 27:24 (14:11)

Savehof: Bundsen, H. Eriksson – J. Eriksson 8, Andreassen 6, Mellegard 5, Ekenman-Fernis 2, Sand 2, Olsson 2, Lindvall-Haggren 1, Petterson 1, Eliasson, Enhorning, Jensen, Kronell, Tegstedt. Kary: 6 min.

MKS Selgros: Gawlik, Dzhukeva – Niedźwiedź 8, Gęga 5, Mihdaliowa 4, Bijan, Quintino 3, Rola 3, Repelewska 1, Bijan, Charzyńska, Kozimur, Szarawaga. Kary: 8 min.

Sędziowali: Antić i Jakovliević (obie Serbia). Widzów: 1355.

Pozostały wynik: Buducnost Podgorica – CSM Bukareszt zakończył się po zamknięciu wydania.

1. Buducnost 3 6 92-65
    2. CSM 3 4 83-66
    3. Savehof 4 4 98-106
    4. Selgros 4 0 89-125