Kolejna przegrana, Polski Cukier Toruń – Start Lublin 88:63

Koszykarze Startu Lublin przegrali z Polskim Cukrem Toruń 88:63. To już jedenasta porażka zawodników Dusana Radovicia w tym sezonie. Lublinianie z 17 punktami zajmują 15 miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi.

Sytuacja Startu Lublin staje się powoli tragiczna. Przed sezonem patrząc na skład „czerwono-czarnych” można było liczyć się z tym, że nie będą należeć do faworytów, ale chyba nikt nie przypuszczał, że zwycięstwa będą przychodzić im z taką trudnością. Lublinian stać na zwycięstwa jedynie w momencie, kiedy przeciwnik przeżywa poważny kryzys, tak jak to było w konfrontacjach ze Śląskiem Wrocław czy Stelmetem BC Zielona Góra. W innych wypadkach nie są w stanie zwyciężyć i dlatego na swoim koncie mają już jedenaście porażek.

Wydawało się, że Startowi może pomóc zmiana trenera. Nic z tego, Dusan Radović, który zastąpił Pawła Turkiewicza, nie ma czarodziejskiej różdżki i nie jest w stanie odmienić gry „czerwono-czarnych”. A ci dalej popełniają te same błędy, co na początku sezonu. Po raz kolejny Start nie istniał w strefie podkoszowej – walkę na tablicach przegrał aż 23:41. Wysocy gracze zdobyli łącznie jedynie osiemnaście punktów, co jest dorobkiem znacznie poniżej oczekiwań. Dodatkowo, Polski Cukier był w środowy wieczór świetnie dysponowany i wygrał jak najbardziej zasłużenie.

Gospodarze przez cały mecz mozolnie budowali swoją przewagę. W pierwszej połowie gra była jeszcze w miarę wyrównana, ale po przerwie torunianie przeprowadzili rzeź i wygrali 88:63. Jedynym, który próbował zapobiec katastrofie był Jan Grzeliński. 21-letni rozgrywający nie opuścił boiska nawet na sekundę i zagrał najlepszy mecz w sezonie – zdobył dwadzieścia punktów, miał pięć asyst i zebrał siedem piłek.

Start ma jeszcze jeden istotny problem – kontuzji doznał Nick Kellogg. Amerykański rozgrywający po raz pierwszy w tym sezonie zaczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisku zameldował się w końcówce pierwszej kwarty. Oddał dwa niecelne rzuty, a po chwili doznał urazu stawu skokowego. Jedynym pozytywem tej sytuacji jest fakt, że lublinianie kolejne spotkanie rozegrają dopiero 8 stycznia. Kellogg ma więc trochę czasu na wyleczenie się, a Radović na pracę z zespołem.

Polski Cukier Toruń – Start Lublin 88:63 (17:15, 22:14, 24:22, 25:12)

Polski Cukier: Gibson 14 (2×3), Michalak 13 (1×3), Kornijenko 13 (1×3), Milosević 12, Wiśniewski 10 (1×3) oraz Cummings 11, Michalski 7 (2×3), Bochno 3 (1×3), Sulima 2, Lisewski 0, Perka 0.

Start: Grzeliński 20 (2×3), Poole 14 (2×3), Trojan 6, Małecki 5 (1×3), Salamonik 4 oraz Czujkowski 6 (2×3), Czumakow 5 (1×3), Kowalski 3 (1×3), Kellog 0.

Sędziowali: Maliszewski, Czajka i Myszka.
Widzów: 2000.