Kluby z Lublina zdominowały Zimowe Mistrzostwa Województwa w pływaniu

70 medali AZS UMCS Lublin na Zimowych Mistrzostwach Województwa w pływaniu

W pływalni Aqua Lublin zostały rozegrane Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, podczas których rywalizowali zawodnicy z rocznika 2006 i starsi. Klasyfikację medalową wygrał AZS UMCS z dorobkiem aż 70 krążków.

W zawodach wystąpiło 300 zawodników z 27 różnych klubów, które nie były tylko województwa lubelskiego – te jednak występowały poza konkursem. W zawodach bezkonkurencyjny okazał się Lublin. Pierwsze miejsce z 70. medalami (31 złotych, 20 srebrnych i 19 brązowych) zajął AZS UMCS, drugi stopień podium wywalczyła Olimpia z 63. medalami ((17 złotych, 25 srebrnych i 21 brązowych)), a trzecia pozycja przypadła Olimpijczykowi 23 Lublin, który zdobył 33 krążki (12 złotych, 16 srebrnych i 5 brązowych).