James Washington bohaterem spotkania z Miasto Szkła Krosno

Po bardzo i zaciętym spotkaniu TBV Start Lublin wygrał z drużyną z Krosna 69:71.  Bohaterem spotkania był bezapelacyjnie James Washington, który rozegrał bardzo dobre zawody i zdobył 25 punktów.

Pierwsza kwarta wskazywała na „spacerek” Startu. W pewnym momencie drużyna z Lublina prowadziła już 21:4. Gracze Krosna jednak walczyli i ich ambitne podejście pozwalało powoli odrabiać straty. Gospodarze sukcesywnie zbliżali się do Startu, zdobywając nawet 9 punktów z rzędu na początku drugiej kwarty.

W 33 minucie spotkania zespół z Krosna po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Za chwilę po objęciu prowadzenia rzut Krzysztofa Jakóbczyka pozwolił na podwyższenie prowadzenia 56:53. Podopieczni Davida Dedka wrócili jednak w odpowiednim momencie do rytmu z początku spotkania i w głównej mierze za sprawą trzech amerykanów – Washingtona, Lewisa oraz Reynoldsa zwyciężyli te niezwykle emocjonujące spotkanie.

Sukces ten pozwolił Startowi awansować do rozgrywek Pucharu Polski, który odbędzie się w formule Final Eight w hali Arena Ursynów od 15 do 18 lutego 2018 roku.

Miasto Szkła Krosno – TBV Start Lublin 69:71 (11:27, 16:10, 20:16, 22:18)