Jakub Kalinowski Mistrzem Polski w Kickboxingu!

W dniach 16-18 października w miejscowości Nowe Miasto Lubawskie/Kurzętnik odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxing Seniorów i Juniorów w formułach Light-contact i Pointfighting. W zawodach wzięło udział 268 zawodników i zawodniczek z 54 klubów.

Jakub Kalinowski zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w formule light-contact w kat. wag. -84 kg wśród seniorów. Kuba wygrał wszystkie 3 walki przed czasem przez przewagę punktową pokonując kolejno Michała Mocnego (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) w 1 rundzie, Mariusza Migdalskiego (Zamek Kurzętnik) w 2 rundzie oraz w finale zawodnika gospodarzy Damiana Chilińskiego (Zamek Kurzętnik) w 2 rundzie. Walki miały trwać 3 rundy po 2 minuty.

Jakub Kalinowski zdobył także brązowy medal Mistrzostw Polski w formule pointfighting w kat. wag. -84 kg wśród seniorów. Walkę o finał przegrał na punkty 9-13 z zawodnikiem gospodarzy Mariuszem Migdalskim (Zamek Kurzętnik), który został mistrzem w tej formule. Natomiast w light-contakcie udał się Kubie rewanż, gdyż wygrał z nim przed czasem.

Źródło: Miasto Lublin