Isetia Erzurum -U!NB AZS UMCS Start Lublin 72:107

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin nie zwalniają tempa. W swoim czwartym meczu odnieśli czwarte zwycięstwo. Akademicy pokonali na wyjeździe Isetię Erzurum 107-72.

Spotkanie w Warszawie rozstrzygnęło się w jego pierwszej połowie. Lublinianie po sześciu minutach prowadzili 18-6. Brylowali Adam Myśliwiec i Karol Obarek. Silną bronią przyjezdnych były rzuty z dystansu. Przed drugą kwartą na tablicy wyników było 10-25. W kolejnym fragmencie dowodzeni przez trenera Przemysława Łuszczewskiego koszykarze nie zwalniali tempa. Dalej podejmowali próby zza łuku. Dwa razy trafił między innymi Bartłomiej Nycz. W tej kwarcie AZS UMCS Start ustrzelił pięć “trójek”. Do przerwy Lublin prowadził 58-24. Druga odsłona była wyraźnie spokojniejsza w wykonaniu gości. Wynik jednak na to pozwalał. Miejscowi musieli grać agresywnie, chcąc gonić rezultat. Faulowali, a pewne punkty z linii osobistych zdobywali akademicy, którzy odnieśli swoje czwarte zwycięstwo na parkietach 2. Ligi Mężczyzn. Tabela Grupy B TUTAJ.

Isetia Erzurum ‒ U!NB AZS UMCS Start Lublin 72-107 (10-25, 14-33, 22-27, 26-22)
U!NB AZS UMCS Start Lublin: Obarek (21), Wąsowicz (16), Myśliwiec (15), Jaworski (15), Wiśniewski (13), Waniewski (11), Nycz (8), Kępka (6), Wachowicz (2), Stefaniuk.

Autor: Kamil Wojdat

Źródło: AZS UMCS Lublin