Igrzyska Olimpijskie w Rio 2016: lublinianki rozpoczęły od zwycięstwa

Podczas pierwszego meczu fazy grupowej turnieju siatkarek plażowych zwycięstwo odniosła Kinga Kołosińska i Monika Brzostek z AZS UMCS TPS Lublin. Polski duet poradził sobie z Brooke Sweet i Lauren Fendrick, wygrywając 2:1.

Lublinianki debiut mogą uznać za udany. Mecz z Amerykankami zapowiadał się na bardzo zacięty. Pierwszy set w wykonaniu Brzostek i Kołasińskiej pozostawiał wiele do życzenia. Później jednak Polki zdołały zniwelować wszelkie niedociągnięcia i błędy, wygrywając drugiego seta. W tie-breaku nie dały już szans rywalkom i zwyciężyły pewnie 15:7.

W drugim spotkaniu na polski duet czeka starcie z Rosjankami, które uległy w swoim pierwszym spotkaniu Brazylijkom 0:2.