Fatalna passa trwa. Start Lublin przegrał z Asseco Gdynia

Ósma porażka z rzędu Startu stała się faktem. Lublinianie ulegli Asseco Gdynia 69:80.

Pierwsza kwarta mogła dać wiele nadziei kibicom gospodarzy – po całkiem dobrej grze prowadzili 24:17. W drugiej odsłonie zaczęły się schodki i wszystko powróciło do normy, do której ostatnio przyzwyczaili nas lubelscy koszykarze. Na przerwę czerwono-czarni schodzili, przegrywając 31:38.

Po zmianie stron Start Lublin zaczął grać lepiej, czego efektem było wyjście na skromne, jednopunktowe prowadzenie. Niestety z biegiem każdej sekundy sytuacja znów zaczęła wymykać się spod kontroli i przed ostatnią partią przegrywali dziesięcioma punktami. Czwarta kwarta nie przyniosła zmian. Dziesięć oczek okazało się zbyt dużym dystansem do zniwelowania i goście triumfowali zwycięstwo 69:80.

Start Lublin – Asseco Gdynia 69:80 (24:17, 7:21, 18:21, 20:21)