EuroCup: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin vs PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 79-59

Czwarty mecz w sezonie i czwarta wygrana na koncie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Tym razem podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zwyciężyły w pierwszym meczu fazy grupowej EuroCup z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 79-59.

Jednak początek spotkania wcale tego nie zapowiadał. Nieskuteczność w ataku i proste pomyłki gospodyń skrzętnie wykorzystywały przyjezdne. Szczególnie często punktowała Courtney Hurt. Efektem takiego obrotu spraw była wysoka strata lublinianek, które po pierwszej odsłonie przegrywały 14-28. Krótka przerwa zupełnie odmieniła obraz gry. Pszczółki, już pewniejsze siebie, wyraźnie zaczęły dominować. Potrzebowały siedmiu minut nie tylko, aby odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie po trafieniu Martiny Fassiny (32-31). Koniec końców zespoły udały się do szatni przy remisie po 36, ale to miejscowe były na fali.

Na tej fali, choć już nieco lżej, dryfowały się w trzeciej odsłonie. Akademiczki kontrolowały wynik, utrzymując kilkupunktowe prowadzenie (49-42, 51-44). Ostatecznie po trzech kwartach tablica pokazywała rezultat 54-50. W czwartej odsłonie jednak mecz był już tylko jednostronnym widowiskiem. Z Gorzowa jak gdyby zeszło powietrze, a na tym powietrzu po kolejne punkty wzbijały się miejscowe. 25-9: to wynik ostatniej odsłony. Pszczółka całe spotkanie wygrała pewnie, różnicą 20 punktów.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin vs PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 79-59 (14-28, 22-8, 18-14, 25-9)
Pszczółka: Fassina (22), Mack (15), Smalls (14), Stanaćev (11), Jakubcova (9), Kurach (4), Sklepowicz (2), Kośla (2).
PolskaStrefaInwestycji: Hurt (24), Hristova (15), Tikhonenko (10), Owczarzak (3), Matkowska (2), Jones (2).

W najbliższej serii gier (20 października) lublinianki zagrają na wyjeździe z tureckim CBK Mersin Yenisehir Bld.

Źródło: KU AZS UMCS Lublin