Eurobud JKS Jarosław – MKS Perła Lublin 20:24 (8:10)

W pierwszym meczu po przymusowej, trzytygodniowej, przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem zespół MKS Lublin pokonał Eurobud JKS Jarosław 24:20 i tym samym zanotował siódme ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Co za tym idzie, po pięciu minutach na tablicy wyników widniał remis 2:2, który utrzymywał się aż do minuty ósmej, kiedy Karolinę Szczurek pokonała Natalia Nosek. Gol ten nie zmienił jednak przebiegu meczu, bowiem przez większość czasu gra wciąż toczyła się bramka za bramkę. Najlepiej świadczy o tym remis 5:5 po kwadransie potyczki.

Mimo kilku dobrych okazji naszym zawodniczkom trudno było osiągnąć więcej niż jednobramkową przewagę. Udało się to dopiero w 22. minucie za sprawą celnego rzutu Durdiny Malović. Na cztery minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę zaliczkę do trzech goli powiększyła z rzutu karnego Patrycja Królikowska, ale do szatni zeszliśmy ostatecznie z dwubramkową przewagą 10:8.

Po powrocie na parkiet obserwowaliśmy istną wymianę ciosów. W 36. minucie Eurobud JKS zbliżył się do naszego zespołu na jedno trafienie, a na 12:13 rzuciła Martyna Żukowska. Chwilę później jarosławianki doprowadziły do remisu, a między słupki naszej bramki wróciła Weronika Gawlik, którą po przerwie zastąpiła Marina Razum.

W minucie 45. i pomimo gry w osłabieniu nasz zespół notował świetny okres i ponownie wyszedł na +2 (16:14). Gdy jarosławianki ponownie miały szansę na wyrównanie, fantastyczną interwencją popisała się Gawlik. To także dzięki jej dobrej postawie mogliśmy powiększyć zaliczkę do trzech trafień i na 12 minut przed końcową syreną prowadzić 18:15.

Końcówkę spotkania także należała do naszego zespołu, który pokonał ostatecznie ekipę z Podkarpacia 24:20.

Eurobud JKS: Szczurek, Ciąćka – Żukowska 6, Pietras 4, Matuszczyk 3, Nestsiaruk 3, Kozimur 2, Donets 1, Mikosz 1, Zimny, Strózik, Szymborska, Parandii, Guziewicz. Kary: 8 min. Trener: Reidar Moistad.

MKS Perła: Razum, Gawlik – Gęga 7, Królikowska 5, Szarawaga 4, Nosek 4, Malović 2, Nocuń 1, Rosiak 1, Anastacio, Tatar, Balsam, Gadzina, Więckowska. Kary: 8 min. Trener: Kim Ramussen.

Sędziowali: Wojciech Bloch, Michał Solecki.

Źródło: MKS Lublin