Energa Toruń ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 79-75

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrały na wyjeździe z Energą Toruń 75-79. Taki wynik zmniejsza szanse akademiczek na siódme miejsce przed play-offami. Kolejny mecz ligowy w niedzielę w Lublinie. Rywalem Enea AZS Poznań.

Spotkanie z Energą lepiej rozpoczęło się dla gospodyń, które po pięciu minutach gry miały już całkiem okazałą zaliczkę (15-8). Przewaga Katarzynek po chwili jeszcze urosła (18-8). Jednak w dużej mierze dzięki punktom Nikki Greene zielono-białe zdołały wrócić do meczu. Po pierwszej kwarcie Toruń prowadził, ale tylko 21-18. Kolejna odsłona przebiegała po myśli Katarzynek. Podopieczne Štefana Svitka szybko odskoczyły, a potem trzymały lublinianki na bezpieczny dystans. Wyróżniającą się postacią w szeregach miejscowych była Emilia Tłumak. W drużynie trenera Wojciecha Szawarskiego punkty rozkładały się mniej więcej po równo. Pod nieobecność Brianny Kiesel, na pozycji rozgrywającej zmieniały się Martyna Cebulska z Ireną Vrančić. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 43-35.

Po zmianie stron do głosu zaczęły dochodzić lublinianki. Najpierw dwa oczka zdobyła Greene (43-37). Po niej “za trzy” trafiły Dorota Mistygacz i Kateryna Rymarenko. To sprawiło, że mieliśmy remis 43-43. Trener Torunia poprosił o przerwę. Ta dobrze podziała na Katarzynki, które znowu delikatnie odskoczyły (48-43). Pszczółkom udało się jednak niemal odrobić starty. Po ostatniej syrenie trzeciej kwarty Energa wygrywała jednym oczkiem (56-55). O losach pojedynku przesądziła końcówka czwartej odsłony. Jeszcze na około pięć minut przed zakończeniem spotkania był remis (67-67). W nich lepiej poradziły sobie wiceliderki tabeli z Torunia. Kluczowa była postawa dwóch zawodniczek: Angeliki Stankiewicz, która zdobyła osiem oczek oraz Melissy Diawakany. To właśnie cztery trafienia z linii rzutów osobistych tej drugiej ustaliły wynik meczu. Energa wygrała 79-75.

Energa Toruń ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 79-75 (21-18, 22-17, 13-20, 23-20)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Nikki Greene (20), Martyna Cebulska (4), Dorota Mistygacz (3), Dajana Butulija (13), Kateryna Rymarenko (13), Julia Adamowicz (9), Magdalena Szajtauer (4), Irena Vrančić (7), Dominika Poleszak, Kaja Grygiel (DNP).

Źródło: AZS UMCS Lublin. fot. Michał Piłat. Autor: Kamil Wojdat