Enea AZS Politechnika Poznań vs Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 58-67

Lubelskie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z piątą wygraną w piątym meczu sezonu Energa Basket Ligi Kobiet. Tym razem podopieczne trenera Krzysztof Szewczyka pokonały na wyjeździe Enea Politechnikę Poznańską 67-58. Najskuteczniejsza na boisku była Kamiah Smalls (20). Tabela rozgrywek TUTAJ.

Lublinianki, choć zmęczone intensywnością wynikającą z gry w EuroCup, były faworytem niedzielnego pojedynku z niżej notowanym rywalem. Zaczęło się bardzo dobrze, bo szybko zielono-białe uzyskały kilkupunktową zaliczkę, prowadząc po pierwszej kwarcie 22-15. Jej wynik ustaliła dobrze spisująca się Natasha Mack. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrą stronę, ale poznanianki nie zamierzały odpuszczać i zaczęły odrabiać straty, Rezultatem pogoni było to, że po trzech kwartach to one wygrywały 47-45. Trzech minut czwartej odsłony potrzebowały lublinianki, aby ponownie wygrywać. Po “trójce” Aleksandry Stanaćev to Pszczółki miały trzy oczka zaliczki (49-52). Ta z czasem tylko rosła. Lublin był na fali, a ostatnim akcentem spotkania było trafienie spoza łuku w wykonaniu Ivany Jakubcovej.

Enea AZS Politechnika Poznań vs Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 58-67 (15-22, 18-14, 14-9, 11-22)
Enea: McCray (13), Marciniak (12), Davis-Reimer (9), Popović (9), Banaszak (6), Rogozińska (2)
Pszczółka: Smalls (20), Mack (15), Jakubcova (13), Stanaćev (10), Sklepowicz (3), Kośla (2), Trzeciak (2), Kurach (2)

Źródło: KU AZS UMCS Lublin. fot. Konrad Czapracki Autor: Kamil Wojdat