EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 26:31 (12:17)

W przedostatnim sparingu przed startem nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet MKS Perła Lublin pewnie pokonał elbląski Start 31:26 (17:12).

– Naszym celem na te dwa sparingi jest przede wszystkim dalsza praca nad zgraniem drużyny, wypracowaniem dobrego zrozumienia w ofensywie, jak i defensywie – mówiła przed meczem nasza rozgrywająca, Jaqueline Anastacio.

Początek spotkania był bardzo zacięty. Po czterech minutach na tablicy widniał remis, 4:4, a gra toczyła się od bramki do bramki. Kolejne minuty jednak były lepsze w wykonaniu zawodniczek Startu, które w 8. minucie wyszły na +2. Wtedy jednak dwie bramki z rzędu zdobyła, Marta Gęga, a dobrą interwencję zanotowała Weronika Gawlik i znów był remis. Chwilę później natomiast na prowadzenie 8:6 swoimi dwoma trafieniami wyprowadziła nas Djina Malović.

Drugi kwadrans gry był bardzo podobny do pierwszego. Najpierw Start doprowadził do wyrównania, a po chwili to znów MKS miał zaliczkę, która na osiem minut przed końcem pierwszej połowy, wynosiła już cztery trafienia (14:10). Końcówka pierwszej połowy upłynęła pod znakiem dobrej dyspozycji naszej bramkarki, dzięki czemu na przerwę zeszliśmy, prowadząc 17:12.

Autorką pierwszego gola po powrocie na parkiet była skrzydłowa elblążanek, Alona Shupyk. Na jej trafienie wkrótce odpowiedziała jednak Marta Gęga, dla której było to już szóste trafienie w tym spotkaniu.

Na tym etapie meczu biało-zielone pewnie kontrolowały jego przebieg i utrzymywały 5-6 bramkową zaliczkę. Mimo że Start próbował walczyć o odrobienie strat, dzięki dobrej postawie naszego zespołu w defensywie, ostatecznie się to nie udało. Co za tym idzie podopieczne Kima Rasmussena, zanotowały piątą sparingową wygraną, pokonując Start

Drugi mecz kontrolny z elblążankami MKS rozegra już w środę o godz. 12. Transmisję ze spotkania przeprowadzi internetowa telewizja, zobacz.tv.

Start: Pająk, Markava – Choromańska 2, Świerczek 6, Waga 5, Bojicić, Gędłek, Pękala 3, Cygan 1, Shupyk 3, Dronzikowska 4, Stapurewicz 2, Yaschuk, Rancić. Kary: 6 min. Trener: Andrzej Niewrzawa.

MKS Perła: Gawlik – Anastacio 4, Olek, Balsam, Malović 4, Szarawaga 3, Więckowska, Gęga 8, Królikowska, Tatar, Nosek 4, Nocuń 1, Gadzina 4, Rosiak 3. Kary: 6 min. Trener: Kim Rasmussen.

Źródło: MKS Lublin