Dwa zwycięstwa WSSP Lublin podczas Akademickich ME

W niezłym stylu walkę o obronę Akademickiego Mistrzostwa Europy zaczęły zawodniczki Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola. Lublinianki zanotowały już dwie pewne wygrane

Tegoroczne mistrzostwa rozgrywane są w portugalskiej Bradze. Tradycyjnie, podstawą ekipy z Lublina są zawodniczki MKS Selgros. Celem drużyny jest oczywiście kolejny triumf w rozgrywkach. – Patrząc na skład zespołu, który nam się udało skompletować, możemy liczyć na powtórzenie sukcesów z minionych lat – mówi na oficjalnej stronie uczelni prof. Witold Kłaczewski, rektor WSSP.

We wtorek podopieczne trener Sabiny Włodek bez najmniejszych problemów wygrały z niemieckim uniwersytetem w Konstanz. Wyrównana walka trwała jedynie przez kilkanaście minut. Kiedy rywalki uciekły na 7:5 naszej ekipie przydało się kilka chwil odpoczynku. Po krótkiej przerwie Polki grały już koncertowo. W mgnieniu oka zamieniły minimalna stratę na solidną zaliczkę. Już do przerwy prowadziły ośmioma bramkami (20:12).

Po zmianie stron gra przypominała tą z pierwszej połowy. Niemki nie miały za wiele do powiedzenia, a zawodniczki WSSP spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. Drugą część zawodów nasze szczypiornistki wygrały 13:7, a w sumie wygrały 33:19. Wszystkie piłkarki miały też okazjęzaprezentować się na parkiecie. W pierwszej połowie bramki strzegła Ekaterina Dzhukeva, a po przerwie między słupkami pojawiła się Weronika Gawlik.

Z dobrej strony zaprezentowała się Dagmara Nocuń, która zanotowała na swoim koncie siedem trafień i była najskuteczniejszą zawodniczką swojego zespołu. Pięć goli dołożyła Olga Figiel, a po cztery: Joanna Drabik, Karolina Konsur i Joanna Szarawaga.

Wczoraj lublinianki po raz drugi pojawiły się na parkiecie. Tym razem rywalizowały z francuskim uniwersytetem Toulon-Var. Tym razem spotkanie było nieco bardziej wyrównane. Po pierwszej połowie ekipa z Polski wygrywała jedynie 12:8. Ale i tak popisała się dobrą skutecznością w końcówce, bo chwilę wcześniej było 8:8. W drugiej odsłonie podopieczne trener Włodek szybko zwiększyły przewagę do 16:11 i zrobiło się nieco spokojniej. W kolejnych fragmentach szczypiornistki z Francji nie były w stanie doprowadzić do remisu i przegrały 17:25.

WSSP Lublin – Uniwersytet w Konstanz (Niemcy) 33:19 (20:12)

WSSP: Dzhukeva, Gawlik – Nocuń 7, Figiel 5, Drabik 4, Konsur 4, Szarawaga 4, Kocela 3, Gęga 3, Kozimur 2, Zarzycka 1.

WSSP Lublin – Uniwersytet Toulon-Var (Francja) 25:17 (12:8)