Drugie miejsce Lublina podczas pływackiej ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego

Zawody rozegrane na pływalni przy Al. Zygmuntowskich podczas finałowej rudny Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego pływacy z Lublina mogą zaliczyć do bardzo udanych. Zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej i pierwsze, jeśli chodzi o ranking medalowy.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Oświęcim, który zgromadził 4268 punktów. Do końca walczyli podopieczni Piotra Kasperka, gromadząc 3985 punktów. Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończyła ekipa ze Szczecina, która zakończyła zawody z 3732. punktami.

Lublin był najlepszy w rankingu medalowym. Miejscowi zawodnicy zdobyli aż 19 krążków, w tym 8 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe. Drugą pozycję na podium zajął SMS Bielany Warszawa z 17. medalami, w tym 7. złotymi. Trzecie miejsce przypadło Szczecinowi, którego pływacy zdobyli również 17 medali, z czego 7 stanowiły złote.

Jestem przyzwyczajony do tego, że w Lublinie wszystko zawsze przebiega tak, jak powinno. Trenerzy i zawodnicy wyglądają na zadowolonych z przebiegu zawodów, a to świadczy, że wszystko poszło bardzo dobrze. Lublin już na dobre zagościł na pływackiej mapie Polski. Mamy tylko 16 obiektów 50-metrowych w kraju, w tym Aqua Lublin, któremu chętnie powierzamy organizację ważnych imprez – powiedział prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński.