Dobre występy naszych pływaków podczas Arena Grand Prix Pucharu Polski

Arena Grand Prix Puchar Polski w Warszawie. Pływacy z województwa lubelskiego osiągnęli sporo dobrych rezultatów

Konrad Czerniak okazał się najlepszy na 50 m stylem dowolnym z czasem 23,30 sekundy. Zawodnik AZS UMCS ukończył na drugiej pozycji także wyścig na 100 m motylkiem (54,38), gdzie musiał uznać wyższość Michała Chudego z Legii Warszawa (54,15). Oprócz tego w stolicy wywalczył również dorzucił trzecie miejsce na 100 m kraulem (0,27 sekundy straty do pierwszego Kacpra Majchrzaka), a także czwartą lokatę na 50 m delfinem z czasem 24,87.

Julia Adamczyk dopłynęła druga w wyścigu 400 m stylem zmiennym. Przegrała jedynie z Gabrielą Wójtowicz o dwie sekundy. Aleksandra Wilczewska z Olimpii Lublin w tej samej konkurencji zajęła szóste miejsce. Na 200 m stylem grzbietowym ta zawodniczka dopłynęła jako ósma. Adamczyk na podium była jeszcze na 200 m stylem zmiennym z wynikiem 2:24,76. Do drugiej Dominiki Sztandery straciła 0,75 sekundy. Na tym dystansie zaprezentowały się jeszcze dwie inne lublinianki. Ewa Osiniak (AZS UMCS) była siódma, a Wilczewska była dziewiąta.

Wiktoria Samuła z kolei zajęła piąte miejsce na 200 m stylem klasycznym, do podium zabrakło ponad dwie sekundy. Konrad Kadrow był szósty, a Samuła na 100 m żabką uplasowała się piątej lokacie. Kadrow na dwa razy krótszym dystansie był z kolei ósmy. Pływaczka AZS UMCS w dziesiątce dopłynęła także na dystansie 50 m stylem klasycznym i tym razem spadła o jedną pozycję. Ósma lokata przypadła za to Paulinie Pastuszuk (Olimpia). Joanna Wojciechowska (LUKS Orlik) zajęła ósme miejsce na 800 m stylem dowolnym i szóste na 400 m stylem dowolnym.