Daria Puszka mistrzynią Europy juniorek w boksie!

Daria Puszka mistrzynią Europy juniorek w boksie! Jej koleżanka z Berej Boxing Lublin, Ewelina Mańka, zdobyła w swojej kategorii wagowej srebrny medal.

W drodze do finału Polka pokonała Dunkę Freją Hansen, Ayten Cumentor z Turcji oraz Kateryna Rohova z Ukrainy. Mimo porażki w pierwszej rundzie nasza zawodniczka wygrała dwie kolejne odsłony, czym zapewniła sobie złoty medal.

Wybrane wyniki – kat.54 kg – 1/8 finału: Daria Puszka – Freja Hansen (Dania) 5:0. Ćwierćfinał: Puszka – Ayten Cumentor (Turcja) 5:0. Półfinał: Puszka – Kateryna Rohova (Ukraina) 5:0. Finał: Puszka – Ekaterina Molchanova (Rosja) 5:0. Kat. 81 kg – półfinał: Ewelina Mańka – Elizaveta Sliusar (Ukraina) 5:0. Finał: Mańka – Anastasiya Rybak (Rosja) 0:5.