CTL Zagłębie Sosnowiec – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86-89

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin uległy po dogrywce ekipie Zagłębia Sosnowiec 86-89. Dla akademiczek była to druga porażka ligowa w sezonie.

Skuteczniejsze w pierwszych minutach były gospodynie, a lublinianki musiały gonić wynik (13-6). Pogoń można uznać za udaną, bo podopieczne Krzysztofa Szewczyka za sprawą celnych trafień Kamiah Smalls oraz Ivany Jakubcovej nie tylko odrobiły straty, ale również same zaczęły zbierać zaliczkę punktową. Po pierwszych 10 minutach wygrywały bowiem 18-15. W kolejnej odsłonie sosnowiczanki wyrównały na 20-20 i od tej pory zaczęła się bardzo wyrównana gra. Wynik oscylował w granicach remisu przez kolejne minuty. Punkty dla akademiczek rzuciła zza łuku Emilia Kośla (29-31) i jak się później okazało były to ostatnie oczka zielono-białych w tej połowie. Błędy lublinianek uniemożliwiły im utrzymanie prowadzenia do przerwy. Gospodynie wykorzystały okazje z rzutów osobistych, a pierwszą połowę celną trójką zamknęła Nina Bogićević (36-31).

Tuż po przerwie prowadzenie dla zespołu z Lublina odzyskała Kamiah Smalls (36-38). Miejscowe nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych lublinianek, które punktowały w każdy możliwy sposób. Po trójce Smalls lubelska ekipa uzyskała największe w tym meczu, bo aż 14 punktowe, prowadzenie (43-57). Zaliczkę utrzymały do końca trzeciej kwarty i finałową odsłonę rozpoczęły przy wyniku 49-61. Coś się jednak ewidentnie zacięło lubelskiej machinie. Podopieczne Jorge Aragonesa rozpoczęły natarcie, po którym doprowadziły do rezultatu 65-61. Pszczółki, mimo początkowych problemów zdołały jeszcze wrócić do gry. W dużej mierze to zasługa dwóch celnych rzutów zza łuku autorstwa Smalls i Jakubcovej, które doprowadziły do wynik 72-71. Nie wyłoniliśmy jednak zwycięzcy meczu w tej odsłonie, bo ta zakończyła się remisem 75-75. O losach spotkania musiała przesądzić dogrywka. W niej już na samym początku duży krok w stronę zgarnięcia kompletu postawiły gospodynie, które wyszły na prowadzenie 84-77. Lublinianki próbowały swoich sił w rzutach za 3 oczka i ta sztuka udała się Aleksandrze Stanacev (84-80). W sukurs za nią poszły Kamiah Smalls oraz Emilia Kośla skutecznie punktując zza linii łuku (89-86). Niestety po trafieniu Kośli rozbrzmiała syrena końcowa, która zakończyła mecz. Tym samym komplet punktów został w Sosnowcu.

CTL Zagłębie Sosnowiec – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86-89 (15-18, 21-13, 13-30, 26-14, 14-11)
Zagłębie: January (28), Sutherland (22), Bogićević (21), Sagerer (11), Wojtala (4), Wnorowska (2), Jasiulewicz (1), Grzegorowska (DNP), krakowczyk (DNP), Zuziak (DNP), Urbania-Dornstauder (DNP), Wojtylas (DNP)
Pszczółka: Smalls (33), Mack (17), Jakubcova (16), Stanacev (9), Kośla (6), Niedźwiedzka (5), Sklepowicz, Mestdagh, Trzeciak, Kurach, Duchnowska (DNP), Kuczyńska (DNP).

Źródło: KU AZS UMCS Lublin/ Rafał Małys