Cenny punkt akademiczek, MKS AZS UMCS Lublin – MKS Słupia Słupsk 22:22

Kibice, którzy zdecydowali się przyjść na halę Globus zobaczyli niezwykle emocjonujące spotkanie. Od początku delikatną przewagę miały przyjezdne, ale akademiczki nie poddawały się i z większym bądź mniejszym powodzeniem goniły wynik.

W pierwszej połowie ulegały już nawet czterema punktami, ale przed przerwą zdołały odrobić stratę do jednego gola. Na cztery minuty przed końcem meczu Słupia wygrywała dwoma bramkami, ale udało się wyrównać. Końcowe minuty miały trzy bohaterki. Katarzyna Jarosz trafiła kontaktowego gola, Katarzyna Gruszecka obroniła karnego, a Jagoda Lasek ustaliła wynik celnym rzutem z siedmiu metrów. Szkoda tylko, że z powodu kontuzji zawodów nie ukończyły Agnieszka Blaszka i Martyna Gomółka.

Teraz akademiczki czekają dwa tygodnie wolnego. Kolejny mecz zagrają dopiero 17 października, gdy na wyjeździe zmierzą się z AZS AWF Warszawa.

MKS AZS UMCS Lublin – MKS Słupia Słupsk 22:22 (11:12)

Lublin: Gruszecka, Nóżka – Markowicz 8, Zarzycka 4, Lasek 3, Szyszkowska 2, Wawrzonek 2, Gomółka 2, Jarosz 1, Blaszka, Pękalska, Tatara, Nazar, Wojdyło, Horbowska-Zaranek

Słupsk: Łoś – Lisiecka 5, Borowska 4, Firkowska 4, Łazańska 4, Cieśla 3, Smutek 2, Wiśniewska, Bogacka, Jedlińska, Porębska, Koperkiewicz

Pozostałe wyniki: MTS Żory – SMS ZPRP Płock 23:25 * KPR Kobierzyce – AZS AWF Warszawa 28:20 * Aussie Sambor Tczew – SPR Olkusz 28:25 * Korona Kielce – MTS Kwidzyn 26:23.

17 października: Kwidzyn – Żory * Olkusz – Kielce * Słupsk – Tczew * Warszawa – Lublin * Płock – Kobierzyce.