CCC Polkowice ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 90-74

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin uległa w wyjazdowym starciu w Polkowicach 74-90. Najwięcej punktów na parkiecie zdobyła zawodniczka gospodyń, Keisha Hampton (27).

Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego. Na półmetku pierwszej odsłony miały sześć oczek zapasu (12-6). Gdy rzutem spoza łuku popisała się Klaudia Gertchen było już 18-9. Krzysztof Szewczyk poprosił o czas dla swojej drużyny. Jednak po nim Pszczółki straciły piłkę, a kolejną “trójkę” ustrzeliła Gertchen (21-9). Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25-13. Ostatnim akcentem tej części meczu było trafienie Morgan Bertsch. Również ona rozpoczęła skuteczną próbę kolejną odsłonę (25-15). Ale polkowiczanki cały czas kontrolowały boiskowe wydarzenia. Swoje oczka dokładała Keisha Hampton. Amerykanka była najskuteczniejszą zawodniczką pierwszej części meczu, łącznie zdobywając 18 oczek. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku 51-29.

Po zmianie stron Pszczółki dużo grały środkiem, próbowały także rzutów z dystansu i to przynosiło efekty w postaci punktów. Ale punktowały również miejscowe. Dobre zawody rozgrywała Gajda. Wyrównana trzecia kwarta przybliżała do ostatecznego triumfu CCC. Lublin grał lepiej niż w pierwszych dwóch odsłonach. Podobnie sytuacja wyglądała w ostatnich dziesięciu minutach. Jednak wysoka przewaga CCC sprawiała, że miejscowe mogły być spokojne o wynik. Nie pomagała bardzo dobra dyspozycja Karoliny Poboży, która zwłaszcza w końcówce brała na siebie ciężar zdobywania punktów. Mimo że po przerwie zespołem lepszym był AZS, to Polkowice wygrały 90-74. Dla Pszczółek była to druga porażka w sezonie. Kolejny mecz akademiczek w niedzielę o godzinie 18:00 w Lublinie. Rywalem Politechnika Gdańska. Tabela TUTAJ.

CCC Polkowice ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 90-74 (25-13, 26-16, 21-24, 18-21)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Jennifer O’Neill (12), Ilaria Milazzo (6), Karolina Poboży (10), Martina Fassina (5), Morgan Bertsch (15), Zuzanna Sklepowicz (6), Wiktoria Duchnowska, Elisabeth Pavel (9), Klaudia Niedźwiedzka (11), Olga Trzeciak.

Źródło: AZS UMCS Lublin