Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 31:11 (7:8)

Ekipa z Lublina może uważać start nowego sezonu za udany. Budowlani pokonali Juvenię Kraków 31:11.

Najwyższa liga w kraju w tym roku rozgrywana będzie według nowych reguł. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy – lublinianie znaleźli się w grupie B.

Początkowo mecz rozgrywany miał być w Krakowie, ale ze względu na problemy z boiskiem, zmieniono gospodarza tego spotkania.

Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była co najmniej średnia. Do szatni Budowlani schodzili, przegrywając 7:8. Początek drugiej połowy również korzystniejszy był dla ekipy z Krakowa – to oni jako pierwsi zapunktowali. Później jednak to gracze z Lublina zaczęli dominować w spotkaniu,  a co ważniejsze zaczęli punktować. Finalnie odnieśli cenne zwycięstwo nad przyjezdną drużyną, w głównej mierze dzięki znakomitej drugiej połowie.

Obawialiśmy się tego meczu. W okresie przygotowawczym, z różnych powodów, nie rozegraliśmy żadnego sparingu. Dlatego starcie o ligowe punkty było dla nas bardzo ważne – tłumaczy trener Budowlanych Stanisław Więciorek.