Bogdanka AZS UMCS Lublin w półfinale mistrzostw Polski U17

Młode koszykarki Bogdanki AZS UMCS Lublin przebrnęły turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski U17. W decydującym starciu akademiczki pokonały Sokołów Podlaski 59-57!

Zmagania odbywały się w Lublinie w dniach 1-3 maja. Udział w nich wzięło cztery ekipy: gospodynie, UKS Dwójka Nidzica, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki oraz MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. Drużyny walczyły o dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów.

W pierwszym starciu podopieczne trenera Sławomira Depty rozbiły Nidzicę aż 104-45. 20 punktów w tym starciu zdobyła Zuzanna Komor, a 25 oczek Maja Kusiak. Kolejnym rywalem był zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. Wygrany z tego meczu już mógł być pewny miejsca w TOP2. Po trzech kwartach to Lublin wygrywał 52-48, ale czwarta odsłona była lepsza w wykonaniu gości, i to przyjezdne triumfowały 66-61. Przed ostatnią serią gier dwie wygrane na koncie miała ekipa Aleksandrowa Łódzkiego, a po jednej Lublin i Sokołów Podlaski. I to mecz pomiędzy nimi miał zdecydować, kto zostaje w grze, a kto na ćwierćfinałach zakończy zmagania w ramach mistrzostw Polski. Po trzech kwartach tablica pokazywała rezultat 34-50… Lublinianki potrzebowały niemal cudu. I ten się wydarzył. Bogdanka nie przestała wierzyć i w ostatniej odsłonie odwróciła losy spotkania! Decydujące dwa wolne wykorzystała Zofia Kosicka. 23 punkty w meczu zapisała na swoim koncie Maja Kusiak. AZS wygrał 59-57 i zameldował się w półfinałach. Dokładne wyniki wszystkich starć TUTAJ.

Cieszymy się z awansu. Taki był nasz cel przed turniejem i udało się go zrealizować. Niestety przełożenie w czasie tych ćwierćfinałów nie wyszło nam na dobre, bo kontuzje dwóch zawodniczek podkoszowych znacząco utrudniły sprawę. Ale zespół pokazał, że ma kawał charakteru. Zwłaszcza w ostatnim meczu, gdzie po trzech kwartach przegrywał różnicą 16 punktów. Mimo to potrafiliśmy ten wynik wyciągnąć, wygrać mecz, a to dało awans! – komentuje trener Bogdanki AZS UMCS, Sławomir Depta.

Bogdanka AZS UMCS Lublin: Wiktoria Kusiak, Małgorzata Szcześniak, Julia Korona, Roksana Ćwiek, Zuzanna Komor, Klaudia Pastwa, Dominika Mysłowska, Zofia Kosicka, Weronika Nieściór, Oliwia Kurasiewicz, Urszula Warda, Maja Kusiak

Źródło: KU AZS UMCS Lublin/ Autor: Kamil Wojdat