Sukces młodych koszykarek. Bogdanka AZS UMCS Lublin awansowała do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17.

Zmagania grupy B odbyły się w lubelskiej hali MOSiR. Podopieczne Sławomira Depty o awans walczyły z Basketem 4EVER Ksawerów, Eneą AZS AJP Gorzów Wielkopolski i Szkołą Gortata Politechnika Gdańska. W pierwszym meczu Akademiczki rywalizowały z ekipą z Ksawerowa. Pierwsze dwie kwarty zdominowały lublinianki. W oczy zdecydowanie rzuca się wynik z drugiej odsłony – 20:2 dla AZS. Za zbiórki w meczu odpowiedzialna była Klaudia Pastwa (20 zbiórek), a główną egzekutorką zespołu była Maja Kusiak (23 punkty). Te filary pozwoliły lubelskiej ekipie ostatecznie zwyciężyć 62:55.

W drugim pojedynku gospodynie mierzyły się z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego. To spotkanie było już bardziej wyrównane. Walka cios za cios przez pierwsze 20 minut nie wskazała nam lidera, bo na tablicy wyników widniał remis 23:23. Dopiero po zmianie stron ze zdwojoną siłą uderzyły zielono-białe. Punktowała Maja Kusiak, a wtórowała jej Zofia Kosicka. Kusiak uzyskała identyczny bilans jak w pierwszym meczu – 23 punkty, natomiast Kosicka zapisała na swoim koncie o 6 ,,oczek” mniej. Finalnie miejscowe zwyciężyły 60:45 i już w tym momencie zapewniły sobie awans do rundy finałowej mistrzostw.

Ostatnie starcie pomiędzy Bogdanką AZS UMCS Lublin, a Szkołą Gortata Politechnika Gdańska miało już znaczenie czysto formalne. Obie ekipy miały już zapewniony awans. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Najmniejszą możliwą przewagę uzyskały koszykarki z Gdańska, bo do przerwy prowadziły 28:27. Po powrocie na parkiet goście wrzucili drugi bieg i z minuty na minutę coraz bardziej odjeżdżali gospodyniom. Ta przewaga zatrzymała się na 36 ,,oczkach” różnicy, bo gdańszczanki po końcowej syrenie prowadziły 76:40. Komplet wyników TUTAJ.

Bogdanka AZS UMCS Lublin U17: Wiktoria Kusiak, Małgorzata Szcześniak, Julia Korona, Roksana Ćwiek, Zuzanna Komor, Klaudia Pastwa, Barbara Wasilak, Weronika Jakubczak, Dominika Mysłowska, Zofia Kosicka, Weronika Nieściór, Oliwia Kurasiewicz, Urszula Warda, Maja Kusiak

W miniony weekend w turnieju ćwierćfinałowym grały także zawodniczki U13 prowadzone przez trenera Marka Lebiedzińskiego. Jednak one nie zdołały przejść do kolejnego etapu, przegrywając swoje wszystkie starcia. Wyniki turnieju TUTAJ.

Bogdanka AZS UMCS Lublin U13: Dagmara Sadurska, Alicja Młyńczak, Julia Kłonica, Amelia Chodacka, Hanna Kałaska, Nikola Skulimowska, Emilia Bogut, Oliwia Arend, Weronika Lubaczewska, Maja Rugała, Zuzanna Metelska, Rozalia Kruk

Źródło: KU AZS UMCS Lublin