Basket 25 Bydgoszcz ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 87-77

Ekstraklasowe koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin uległy w meczu wyjazdowym Basketowi 25 Bydgoszcz 87-77. Zdecydowała skuteczność z dystansu oraz gra na tablicy.

Spotkanie w Bydgoszczy rozpoczęło się od wymiany punkt za punkt, ale wraz z upływem kolejnych minut rosła przewaga Basketu. Gospodynie zaczęły odskakiwać od stanu 8-7. Po dwóch skutecznych akcjach Elżbiety Międzik Bydgoszcz prowadziła 13-7. W szeregach akademiczek świetnie spisywały się Morgan Bertsch oraz Jennifer O’Neill. Dzięki nim Pszczółki złapały kontakt z rywalkami (15-13). Jednak ostatnie trzy minuty to prawdziwy popis miejscowych. Wpadało im niemalże wszystko. Zaskakująco dobrze w porównaniu do wcześniejszych meczów ligowych, radziły sobie w rzutach z dystansu. Dodatkowo AZS miał już wykorzystany limit fauli. Po pierwszej odsłonie Bydgoszcz wygrywała aż 34-19! Trener Krzysztof Szewczyk musiał coś zmienić. Na parkiecie pojawiła się między innymi Emilia Kośla, która wniosła wiele dobrego do gry swoich koleżanek. Jednak wynik drugiej kwarty “trójką” otworzyła inna z Pszczółek, Klaudia Niedźwiedzka (34-22). Gospodynie z kolei straciły swoją dobrą skuteczność. Radziły sobie zdecydowanie gorzej niż jeszcze kilka minut wcześniej. Szybko wykorzystały to zielono-białe, które z każdą akcją goniły wynik. Dalej świetnie radziła sobie Bertsch. Lublinianki były zdecydowanie lepszym zespołem i skutkiem tego na przerwę schodziły tracąc do rywalek zaledwie dwa oczka (45-43).

Po zmianie stron mecz były bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła zdominować rywalek. Dalej na kapitalnym procencie grała Bertsch. Amerykanka przed ostatnią odsłoną miała na swoim koncie już 21 oczek. Z kolei w Bydgoszczy najlepsza na parkiecie była Janeesa Jeffery (19). Na tablicy wyników 65-61. Czekała nas czwarta odsłona. Tę od jednego celnego wolnego zaczęła O’Neill (65-62). Następnie z trudnej pozycji pierwsze punkty w meczu zdobyła Ilaria Milazzo (65-64). Wydawało się, że lublinianki przycisną swoje rywalki, ale to te ponownie wzięły sprawę w swoje ręce. Po akcji “3+1” w wykonaniu Stankiewicz Basket prowadził 73-66. Przewagi koszykarki z Bydgoszczy już nie oddały, notując swoje trzecie zwycięstwo w sezonie (87-77). Dla Pszczółek przegrana była już trzecią w rozgrywkach 20/21.

Basket 25 Bydgoszcz ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 87-77 (34-19, 11-24, 20-18, 22-16)
Basket 25 Bydgoszcz: Jeffery (22), Evans (20), Stankiewicz (16), Międzik (8), Ervin (8), Michałek (7), McBride (3), Szajtauer (3), Faleńczyk, Nogal, R. Sobiech, W. Sobiech.
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Bertsch (23), O’Neill (18), Fassina (11), Kośla (7), Milazzo (5), Pavel (4), Poboży (4), Niedźwiedzka (3), Sklepowicz (2), Duchnowska, Trzeciak.

Autor: Kamil Wojdat

Źródło: KU AZS UMCS Lublin