AZS UMCS Volley Lublin vs ŁKS Siatkówka Żeńska 3-1

W meczu 2. kolejki rozgrywek 2. Ligi Siatkówki Kobiet, zawodniczki AZS UMCS Volley Lublin pokonały we własnej hali ŁKS Łódź 3-1. Dla akademiczek była to pierwsza wygrana w sezonie, po ubiegłotygodniowej porażce w Legionowie.

Pierwszy set to dominacja akademiczek, które zarówno w ataku jak i obronie wyraźnie górowały nad rywalkami. Lublinianki tę partię zakończyły do 11! Zgoła inaczej przebiegła odsłona numer dwa, w której to zawodniczki z Łodzi postawiły trudne warunki. W końcówce prowadziły 23-21, ale po punktach Julii Chadały zrobiło się remisowo (23-23). Trener przyjezdnych wziął czas, a po nim dwa punkty z rzędu zdobyły jego podopieczne, dzięki czemu w hali CKF po dwóch setach było 1-1. Trzecią partię od mocnego uderzenia zaczęły miejscowe. Po dobrym ataku Julii Chadały prowadziły już 4-0. Różnica utrzymywała się w dalszej części spotkania. (12-7, 18-13). Po asie serwisowym Natalii Gieroby tablica pokazywała rezultat 20-12. Zespół gości próbował podjąć walkę. Skutecznie akcję łodzianek zakończyła Klaudia Trzcińska (20-14), a w kolejnej błąd popełniły miejscowe (20-15). W odpowiedzi dobrze na lewym ataku poradziła sobie Aleksandra Elko (21-15). Lublinianki pewnie wygrały seta 25-19. Także i czwarta odsłona zaczęła się lepiej dla ekipy trenera Bartosza Jesienia. Szybkie 3-0 postawiło gospodynie w lepszej sytuacji od samego początku. Pierwszy punkt dla ŁKS-u to dzeło Anastasii Hryschuk (3-1). Przewaga kilku oczek jednak cały czas się utrzymywała, a z czasem zaczęła rosnąć (14-9). Ani przez chwilę wygrana gospodyń nie była zagrożona. Mecz zakończył się dobrej grze na siatce lublinianek i błędzie przyjezdnych.

AZS UMCS Volley Lublin vs ŁKS Siatkówka Żeńska 3-1 (25-11, 23-25, 25-19, 25-18)

AZS UMCS Volley Lublin: Karolina Hochołowska, Eliza Jackowska-Boryc, Adrana Wełna, Konstancja Ligienza, Natalia Gieroba, Martyna Dzida, Julia Chadała, Aleksandra Elko, Zuzanna Urbańska, Kinga Kowalczyk, Gabriela Kostur, Aleksandra Romaniuk.

ŁKS Siatkówka Żeńska: Natalia Wilegus, Alicja Jaryszek, Nikola Krawczyk, Olga Wieruszyńska, Aleksandra Pasińska, Zuzanna Pieniak, Julia Kłosowska, Anastasiia Hryshchuk, Olga Rasała, Nikola Jęcek, Klaudia Trzcińska, Zuzanna Dylewicz.

Źródło: KU AZS UMCS Lublin/ fot. Michał Piłat Autor: Kamil Wojdat