AZS UMCS Lublin zwycięzcą PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski

AZS UMCS Lublin został zwycięzcą PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski. Tym samym odzyskał utracony przed rokiem na rzecz warszawskiego AWF-u tytuł. Zawody rozegrano na stadionie w Lublinie. Gospodarze triumfowali z dorobkiem 111 punktów. Drugie Podlasie Białystok straciło aż 20 oczek!

Nie zawiedli faworyci. Swoje zmagania pewnie wygrała młociarka ‒ Malwina Kopron, która mimo deszczowej pogody w najlepszej swojej próbie uzyskała 73.80 metra. To zapewniło jej zwycięstwo i siedem oczek zdobytych dla swojego klubu.

Również poza zasięgiem konkurencji okazała się Sofia Ennaoui. W biegu na 800 metrów triumfowała z czasem 2:08.86 sekundy.

Zmagania na dystansie 400 metrów wśród pań pewnie wygrała faworytka do zwycięstwa, Małgorzata Hołub-Kowalik. Linię mety przekroczyła z czasem 52.62 sekundy.

Bez większych kłopotów komplet oczek dla klubu z Lublina wywalczyła kulomiotka ‒ Paulina Guba. W strugach deszczu osiągnęła 17.99 metra.

Zmagania kulomiotów również padły łupem zawodnika gospodarzy, Sebastiana Łukszo. W najlepszej próbie uzyskał 18.09 metra.

Kapitalnie zaprezentował się 18-letni Jakub Hołub. W konkursie skoku wzwyż nie tylko wygrał, ale też ustanowił nowy rekord życiowy (2.13 metra).

Konkurs trójskoku pań zwyciężyła Karolina Młodawska, która w tych zawodach na warunkach wypożyczenia reprezentowała AZS UMCS Lublin (12.61).

Z kolei w konkursie skoku w dal panów triumfował inny zawodnik akademików, Karol Hoffmann (7.16 metra).

Fascynującą walkę o wygraną stoczył Cezary Mirosław na dystansie 400 metrów. Na ostatnich metrach wyprzedził go jednak główny faworyt ‒ Mateusz Rzeźniczak. Również drugie miejsce w biegu na 1500 metrów wywalczył Szymon Żywko (4:11.99 sekundy). Sześć oczek dla akademików wywalczył także Jakub Lempach w sprincie na 100 metrów (10.69 sekundy), ustanawiając przy tym rekord życiowy. Podobnie jako druga zmagania w biegu na 400 metrów przez płotki zakończyła wypożyczona do klubu z Lublina na DMP ‒ Karolina Gajewska (62.16 sekundy).

Trzecie miejsca, czyli równowartość pięciu punktów, zdobyli Izabela Paszkiewicz w biegu na 1500 metrów oraz Kamil Oleszek na 800 metrów.

Triumf drużynowy AZS UMCS przypieczętowała wygrana sztafety mieszanej 4×400 w składzie: Mikołaj Kotyra, Alicja Wrona, Cezary Mirosław, Małgorzata Hołub-Kowalik.