AZS UMCS Lublin – Żubry Leo-Sped Białystok 89:75

AZS UMCS Lublin zaczął rywalizację w fazie play-off. Zawodnicy Przemysława Łuszczewskiego ograli 89:75 Żubry Leo-Sped Białystok.

Początek sobotniego spotkania przebiegał pod dyktando przyjezdnych, którzy szybko objęli siedmiopunktowe prowadzenie. Gospodarze dopiero po kilku chwilach mentalnie wyszli z szatni i weszli na wyższe obroty. Goście przesunęli więc grę na strefę podkoszową, gdzie mieli najlepszych i doświadczonych zawodnikow. W pierwszej połowie dobrze spisywał się Andrzej Misiewicz. Były gracz Startu Lublin rzucił w całym spotkaniu aż 26 pkt.

Gospodarze na dobre przebudzili się w drugiej kwarcie. Sygnał do ucieczki dał Brtłommiej Karol, który szybko rzucił trójkę. Lublinianie szybko zbudowali jedenasto punktową przewagę i na koniec pierwszej połowy sięgnęła 11 „oczek”, a w trzeciej kwarcie urosła nawet do 26 punktów. Warto wspomnieć również o dobrej grze Adama Misiewicza, który zdominował strefę podkoszową. Mecz zakończył z 20 zbiórkami.

AZS UMCS Lublin – Żubry Leo-Sped Białystok 89:75 (22:21, 26:16, 24:14. 17:24)

AZS UMCS: B. Karolak 25 (7×3), A. Myśliwiec 19 (1×3), Tradecki 11 (3×3), Dusiło 8, Stefaniuk 2 oraz P. Jagoda 8 (2×3), Krzeszowski 7, Ł. Beczek 4, D. Myśliwiec 3 (1×3), Kowalczuk 2.

Żubry: A. Misiewicz 26 (3×3), Kujawa 15 (3×3), Zabielski 12, Monach 8, Kalinowski 5 (1×3) oraz Borowik 5, Niewiński 2, Bombrych 2, Łotowski 0.

Sędziowali: Seferyński i Pacek. Widzów: 300.

Stan rywalizacji 1:0. Rywalizacja w tej fazie toczy się do dwóch zwycięstw, a kolejne