AZS UMCS Lublin z workiem medali

W piątek zawodnicy AZS UMCS Lublin znacznie poprawili swój dorobek na MP w pływaniu.

Zawodnicy z klubu z Lublina w piątek aż sześć razy plasowali się na podium. Bohaterem dnia został Jan Świtkowski, który nie dość, że wygrał na 100 m stylem zmiennym to również pobił rekord Polski seniorów na tym dystansie z czasem 52,21 sekundy.

Janek zdobył także srebro na 200 m stylem dowolnym (1.43,29), przegrywając jedynie z Kacprem Majchrzakiem. Również srebro Świtkowski wywalczył na 50 m stylem motylkowym przegrywając zaledwie o 0,01 sekundy Konradem Czerniakiem. Brąz zdobył kończący karierę Paweł Korzeniowski (23,18).

Medal zdobyła także Weronika Żmuda, która o brąz walczyła ze swoją klubową koleżanką Wiktorią Samułą. Złoto na tym dystansie wywalczyła Dominika Sztandera, która pobiła swój własny rekord Polski z 2015 roku.

Srebro wywalczyła także sztafeta pań 4 x 100 m stylem zmiennym. Lublinianki w składzie: Julia Adamczyk, Zuzanna Rabiniak, Wiktoria Czarnecka i Samuła uzyskały czas 4.08,54. Wygrała Juvenia Wrocław ąz o 10 sekund i bijąc tym samym rekord Polski.

W finałąch popłyneli także inni zawodnicy z lubelskiego klubu. Adamczyk zajęła piąte miejsce na 400 m stylem zmiennym. Osmą lokatę na 200 m stylem dowolnym zajęła Kamila Andrzejewska. Dziesiąta na 100 m delfinem była z kolei Czarnecka. Warto też wspomnieć o awansie do finału na 200 m stylem grzbietowym zaledwie 14-letniej Martyny Piesko z Olimpijczyka 23 Lublin, która ostatecznie mogła się pochwalić dziewiątą lokatą. W finałach B zobaczyliśmy: Rabiniak i Julie Łysakowską (200 m stylem dowolnym), Konrada Kadrowa i Oliwera Paczyńskiego (200 m stylem klasycznym), czy młodszy Konrad Czerniak (200 m stylem dowolnym).

Akademicy ostatecznie zakończyli zmagania z dorobkiem dziewięciu krążków (trzy złote, pięć srebrnych i jeden brązowy). A to dało im piąte miejsce w klasyfikacji medalowej za: Juvenią (18 razy na podium), AZS AWF Katowice (21), Wartą Poznań (11) i AZS AWF Warszawa (11).